אבי אתגר
אבי אתגרצילום: Moshe Shai/Flash90

איש הרדיו והטלוויזיה אבי אתגר (76) הלך לעולמו. אתגר, מוותיקי שדרני הרדיו בישראל שידר בשנים האחרונות תוכנית מוזיקה שבועית בכאן רשת ב', כשתוכניתו האחרונה שודרה רק לפני שבוע.

הלוויתו תיערך היום בבית העלמין נס הרים בשעה 17:30.

"כאן, תאגיד השידור הישראלי, כואב את מותו של אבי אתגר, מגיש 'המבחר של אתגר' בכאן רשת ב' ומוותיקי שדרני הרדיו והטלוויזיה בישראל, שהלך הלילה לעולמו בגיל 76. כאן משתתפים בצער המשפחה וחבריו הרבים", נמסר מטעם תאגיד השידור.

אתגר התחיל את דרכו בקול ישראל בשנות השבעים והוביל את התוכניות המיתולוגיות "מה כבר תשע", "שוקו חם" ו"טיסת לילה". בערוץ הראשון של רשות השידור היה אתגר בין מגישי תוכניות האירוח הפופולריות "שעה טובה" ו"סיבה למסיבה" במהלך שנות השמונים. ב-1989 החל להגיש את תוכנית ההומור והאירוח "מוצ"ש", בכיכובם של ספי ריבלין, יעל עמית ואלי יצפאן.

ב-1971, במהלך ביקור באמסטרדם, פגעה בו רכבת חשמלית שאיבדה את השליטה. הוא נפצע אנושות ושתי רגליו נקטעו. מאז הוא היה מרותק לכיסא גלגלים וכך הופיע באולפנים.

גולן יוכפז, מנכ"ל כאן אמר "תאגיד השידור הישראלי אבל על מותו של אבי אתגר - אחד הסמלים המובהקים של הבידור והמוסיקה בשידור הציבורי בישראל משנות השבעים ועד ימנו, שעבר כמעט בכל תחנה אפשרית: מ"מוצ"ש" ו"סיבה למסיבה" ועד לתוכניות המוסיקה האישיות בכאן רשת ב, שהפכו לאחד מסימני ההיכר של שידורי הרדיו של כאן בסופי שבוע. אבי היה לאחד מאבות ההגשה האישית ברדיו ובטלוויזיה - עם טעם יוצא דופן, ידע מוסיקלי ותרבותי עצום, שחלק באהבה ובנדיבות עם כולנו. יהי זכרו ברוך".