ב"היכל שלמה" בירושלים נערך הערב (שני) המעמד המרכזי והמסורתי של 'הקבלת פני רבו לגדולי רבני הציונות הדתית'.

האירוע שהפך למסורת בשנים האחרונות ומהווה חוויה של שמחת חג אמיתית נערך בהשתתפות עשרות רבנים, ובתוכם ראשי ישיבות, חברי בית הדין הגדול, אבות בתי דין, דיינים, רבני ערים, רבני יישובים וראשי ישיבות.

את האירוע מלווה להקת זמרת הארץ והזמרים אברהם יצחק רוזנצווייג והרב יצחק קליין.

את האירוע שמתקיים בפעם השביעית, יזם ארגון דרך ארץ, בשיתוף המחלקה למורשת ישראל של עיריית ירושלים והמועצה הדתית בירושלים והוא מאגד את כל רבני הציונות הדתית, מכל קצוות הציבור.

בין היתר השתתפו בו הרב זלמן מלמד, הרב אריה שטרן, הרב יעקב אריאל, הרב שמואל אליהו, ראש ישיבת מרכז הרב יעקב שפירא, הרב יצחק שילת, הרב ד"ר אליהו רחמים זייני ומועמד הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי הרב מאיר כהנא.

הרב שמואל אליהו ציין בדבריו: "הנשמה צועקת לאחינו החילונים כאשר אנו מתעסקים ומדברים על השבת, כי אין זה משנה אם הם שומרים או לא שומרים כלל, השבת נוכחת נוכחת בתוך השלם, אבל פעמים רבות הם חיים בסביבה שמתעלמת מהשבת ומהוויה שלה אבל הקדושה קדושתה מקננת בנשמתם".

סגן ראש העיר וראש המחלקה למורשת ישראל בעיריית ירושלים אריה קינג אמר: "לפני 4 שנים באו אלי עובדי עמותת "רבני הארץ הטובה" בהצעה לייסד מעמד הקבלת פני רבו של רבני הציונות הדתית, זו השנה הרביעית ואף בתקופת הקורונה הקשה, לא החסרנו מעמד הקבלת פני רבו של רבני הציונות הדתית. לשם כך זכיתי שהציבור הדתי לאומי בחר בי - להאדיר ולהעצים את רבותינו ציבורנו. בלי נדר, בזכות תמיכת הציבור הירושלמי בבחירות הקרובות, אמשיך בעז"ה לחזק את הציבור שלנו".