הסוכה בספרא
הסוכה בספראצילום: דוברות

עיריית ירושלים ומחלקת מורשת ישראל בראשות סגן ראש העיר אריה קינג הקימו גם השנה את הסוכה הגדולה ביותר בעולם ברחבת העירייה שבכיכר ספרא.

הסוכה בנויה על שטח של 800 מ"ר ויכולה להכיל 650 איש בו זמנית. כמו כן, בסוכה מגוון הצעות לציבור הרחב במהלך כל ימי חול המועד הכוללות פעילויות, סדנאות, הצגות ומופעים לכל הגילאים והאוכלוסיות בעיר וללא תשלום.

מלאכת העבודה על הסוכה החלה שבועות ארוכים לפני החג, צוות של מהנדסים ומעצבים, בניהולו של סגן רה"ע קינג, עמלו על תכנון הסוכה ועיצובה, גיבוש אמצעי הבטיחות ובחירת הקישוטים.

על דפנות הסוכה נכתבו פסוקים מהתנ"ך בנוגע לירושלים בשילוב תמונות מרהיבות של העיר. קינג הזמין לסוכה את כלל הציבור הישראלי כדי ליהנות משלל הפעילויות בה, לצד אירועי תרבות ואמנות לכל המשפחה שיתקיימו במהלך חול המועד סוכות: חגיגות הסהרנה, פסטיבל דרך בית לחם ה-11, ברכת הכוהנים המסורתית בכותל, פסטיבל עין כרם ובכל ימי חוה"מ יישמחו את עולי הרגל כלייזמרים בשער יפו וברובע היהודי.

כמו כן, לצד סוכת ראש העיר ירושלים, תתקיים ביום רביעי צעדת ירושלים הבינלאומית ה-68, בה ישתתפו עשרות אלפי אנשים באירוע ההצדעה העממי הססגוני והגדול בישראל.

קינג מסר: "מורשת ישראל זוהי המחלקה האחראית לכל אירועי חול המועד סוכות ובכל מועדי ישראל הפרוסים במהלך השנה כולה. ירושלים היא הבית של כולם. כולנו מתאחדים יחד בחג הסוכות בסוכת הענק בבירה. כל הציבור בישראל הם האורחים של עיריית ירושלים ושל מחלקת מורשת ישראל שבראשותי. אנו שמחים לארח את כולם יחד, באחדות ובאהבה, ולדאוג לכולם בסוכות ובכל מועדי ישראל, כפי שדאגנו גם בשנים שעברו כאן בספרא ובכל השכונות והקהילות כולם. חג שמח לכל בית ישראל".

מעיריית ירושלים נמסר: "ירושלים לובשת חג! העיר ירושלים מברכת את תושבי הבירה ומקבלת בברכה את עולי הרגל עם חגיגת תאורה ואירועים רבים ומגוונים ללא תשלום. השקענו מחשבה רבה, תשומת לב ומשאבים כדי לשמח את תושבי העיר ומבקריה, להעצים את החוויה המיוחדת בבירתנו ולקבל את חג הסוכות בחגיגיות. הכנו תכנית עשירה ומגוונת לכל המשפחה ובכל רחבי העיר, באירועים וטקסים ברוח החג, לצד אירועי תרבות ואמנות לכל המשפחה. עיריית ירושלים מזמינה את כל תושבי העיר ומבקריה לקחת חלק באירועים הרבים המתקיימים בסוכות בכל רחבי העיר ובראשם הסוכה בכיכר ספרא וצעדת ירושלים הבינלאומית".