הכינוס
הכינוסצילום: דוד קשת

הבחירות המוניציפאליות - הזירה הבני ברקית: יו"ר שלומי אמונים השר מאיר פרוש ונציגי שלומי אמונים ברשימת אגודת ישראל בעיר התכנסו הערב (ראשון) לסעודת חג ורב שיח לקראת הפעילות בקדנציה הקרובה.

"כולם זוכרים מה היה לפני 5 שנים כאשר רקדו בעיר אחרת 6-3", אמר פרוש ברמזו על הבחירות האחרונות בירושלים אז קיבלה המפלגה הליטאית דגל התורה ששה מנדטים בעוד שאגודת ישראל ספגה ירידה לשלושה מנדטים.

הוא חידד: "אבל אז כבר היה מאוחר מידי. מה שקורה עכשיו זה פריימריז שיקבע מה חלקם של הציבור החסידי בעיר".

בהמשך העניק הצצה למה שהתנהל מאחורי הקלעים עד לסגירה מול המועמד האגודאי חנוך זייברט. "ניהלנו את השיח בתוך החדר ובלי הדלפות לתקשורת, עשינו את זה ביחד ארבעת הסיעות שמרכיבות את אגודת ישראל. דרשנו וקיבלנו את האפשרות לייצג ולקבל עבור הקהילות שלנו את המגיע לנו בזכות ולא בחסד", אמר.

בדבריו הבטיח: "לראשונה תוקם בעיר ועדת תמיכות. נחזיר ונעבה את הסיוע לת"תים פטור ומוכש"ר. נהיה חלק בצוות העוסק בהערכות ותכנון לפתיחת שנת הלימודים. יש עוד סיכומים רבים וחשובים".

בהמשך עלה לנאום מועמד אגודת ישראל לראשות העיר חנוך זייברט והבטיח לדאוג לכלל הקהילות. "ב-5 השנים הקרובות נוכל אולי לחיות עם החלשת כוחנו.

"אבל אם לא נראה הפעם את כוחנו, נשלם את המחיר ב-10-15 שנים הקרובות. הציבור החסידי חייב להראות את כוחו בעיר. יש לנו גם את האפשרות להביא קולות מבחוץ".