אחד השלטים שהושחתו
אחד השלטים שהושחתוצילום: באדיבות המצלם

פרסום ראשון | המחלוקות הפנימיות בישראל מחלחלות גם לבחירות לרשויות המקומיות: שלטי בחירות של סיעת "מאמינים בראשון" בראשות חברי מועצת העיר ראשון לציון ונציגי הציבור המסורתי והדתי במועצת העיר, שמואל ג'מיל ונועם חדד הושחתו.

על השלטים נכתב בכתב יד: "מוות לדתיים" ו"רוצחים".

חברי הסיעה הגיבו ואמרו: "נקרעו והושחתו שלטים שלנו במערב העיר. כואב הלב לראות גורמים המנסים בכח להביא לעיר את המאבק בין החילונים לדתיים שמתרחש בערים אחרות. נחצה כאן קו אדום עם הסתה לרצח נגד הציבור הדתי והמסורתי בעיר".

לדבריהם, "אנו לא ניגרר לקו הזה. יחד נמשיך לשמור על הסטטוס קוו הנהוג בעיר מאז היוסדה לפני 140 שנה, מתוך כבוד למסורת ישראל, ולבלום כל ניסיון לשנות את המירקם העדין וההרמוניה בין תושבי העיר שחיים יחד בכבוד הדדי ובטוב ובנעימים, באהבה, במאור פנים, והכל ממקום של הערכה וכבוד מבלי לזלזל באף אחד. אנו קוראים לגורמים האחראים להסתה לעצור אותה מיד. כולנו יודעים שלמילים יש כוח, וזה הזמן לעצור לאלתר את ההסתה נגד ציבור שלם".

"אנו מבקשים את עזרת הציבור: כל מי שרואה מעשה כזה בזמן אמת, שיצלם את הוונדליסטים, על מנת שנוכל להגיש תלונה במשטרה ולמצות איתם את הדין. נמשיך לפעול בכל כוחנו למען כל תושבי העיר. חושך לא מגרשים עם מקל, חושך מגרשים עם אור, והתשובה שלנו לשנאה היא המשך של עשייה מאהבה", סיכמו.