באירוע 'הקבלת פני רבו' של הציונות הדתית שנערך אמש (שני) התייחסו הרבנים בשיחה עם ערוץ 7 לתפילת יום הכיפורים שהופרעה בכיכר דיזנגוף על ידי פעילי שמאל, וכן התייחסו למצב במדינה.

הרב איתן איזמן אמר מראשי מוסדות צביה אמר, "אנחנו צריכים לדעת שבמציאות הזאת שיש בתוכנו גם קולות פחות נעימים ששומעים אותם מדי פעם, הם חלק מההנהגה האלוקית והרב קוק מדבר על זה".

הרב איזמן נשאל אם אותם קולות הם של המפריעים לתפילת יום כיפור בדיזנגוף: "לדאבוננו יש גם כאלה שעדיין עוד לא הצלחנו להגיע לתוך לבותיהם ובעזרת השם גם אליהם נחתור ונגיע. אנחנו אמונים לאהוב ולהגן את כל עם ישראל".

"צריכים להבין", אמר הרב איזמן, "הם אנשים שמפחדים. למי שמכיר אותם, הם מאוד מפחדים ואנחנו צריכים למוסס את הפחד הזה כי הם מרגישים שהם היו אדוני המדינה ולאט לאט הם כבר לא אדוני המדינה. אז נכון הם מפחדים באמיתיות אבל אנחנו צריכים לדעת לאהוב ולדעת לחבר ולדעת להתקדם".

הרב מנחם בורנשטין, ראש מכון פוע"ה, אמר: "חלק גדול מהם הבינו שהם עברו את הקו האדום, זה הדבר הטוב בדבר. אני שומע מהרבה אנשים שאינם דתיים, אנשים אומרים, 'הרב זה לא אנחנו'. דווקא לפעמים אירוע כזה עושה בדיוק הפוך".

ראש מוסדות "נתיבות יוסף" הרב שבתי סבתו אמר כי מדובר ב"קבוצה מסוימת של קיצונים שלקחה חלק גדול מהעם למקום ההוא ועכשיו לאט לאט מתבדלים מהם. כל הקבוצה שחשבה בטעות שהציבור בא להפוך את המדינה למדינת הלכה, הם פחדו מזה, אבל עכשיו מתברר בעצם מי מוביל אותם ואז הם חוזרים למקום שבו הם צריכים להיות".

הרב סבתו הוסיף כי "לאור כל מה שמתרחש מסביב במשך כל השנה האחרונה, זה מעורר גם את הציבור הכללי, כיוון שאנשי המחאה עברו כל גבול והגיעו לתחתית המדרגה. מה שקרה ביום הכיפורים זה אדרבה, מרים את כולנו למקום אחד שאומר בוא נתחבר עם רובו של העם כדי להחזיר אותו למקום שהוא רוצה להיות שם, לשורשים".

הרב הלל הורביץ אמר כי "יש כאלה שקצת מבוהלים ועוד לא יודעים להתחבר לדרך הזאת. אנחנו צריכים להאיר פנים, לפתוח את הלב ואת הדלתות, לפתוח את הבית שלנו ולהתחבר איתם כי יש להם גם לב גדול, יש להם נשמה גדולה, צריכים רק למצוא את הדרך, למצוא את הסבלנות ואת הסובלנות כדי שהלבבות בע"ה יתחברו ביחד".

"זכינו לרבנים גדולים, ראשי ישיבות ורבני ערים והם מנחילים לנו את הדרך בתקופה הקשה הזאת לדעת איך להתחבר לעם ישראל וארץ ישראל. דווקא התקופה הקשה הזאת, מעז ייצא מתוק".

הרב בניהו חורב, יו"ר תנועת 'דרך ארץ', אמר על האירוע שנערך אתמול: "בציבור שלנו יש תמיד את הצד הזה והצד הזה, וברוך השם באירוע הזה אנחנו רואים את כל הסוגים במקום אחד. יש מה לברך על המוגמר".

סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג התייחס לאירוע במוצאי שבת בו מספר גברים מנעו אירוע לנשים חרדיות והבהיר: "ירושלים היא לא תל אביב. בירושלים אנחנו גאים ביהדות, גאים בקדושתה של ירושלים ואם יבואו כאלה וינסו לטרפד אירועים של קודש, אנחנו נמנע את זה מהם אם המשטרה לא תמנע את זה".