פסל של הרובוט גנאדם, מקור ההשראה
פסל של הרובוט גנאדם, מקור ההשראהצילום: iStock

רובוטים צבאיים בגובה 5 מטרים היו עד לאחרונה רק בסדרות אנימה יפניות, אבל לאחרונה הם הופכים למציאות.

סטארט-אפ יפני בשם Tsubame Industries החליט להפוך את החזון של הסדרות למציאות ובנה רובוט בגובה 4.5 מטר בשם Archax שמבוסס על הרובוט הצבאי Gundam שהיה במרכזה של סדרת טלוויזיה יפנית אייקונית.

הרובוט, שעולה קרוב ל3 מיליון דולר, נשלט על ידי אדם שנמצא בתוכו ויכול להניע את הידיים והרגלים שלו בעזרת גו'יסטיקים כשהוא יכול לראות את הנעשה סביבו בעזרת מסכים. בדומה לרובוטים מסדרת הרובוטריקים, הרובוט מסוגל גם לעבור ל"מצב רכב" ולנסוע עד מהירות של 10 קמ"ש.

הרובוטים מסדרת האנימה גנדאם, עליה מבוסס הרובוט, מוצגים בסדרה כרובוטים צבאיים שנלחמים אחד בשני, אך זו לא המטרה של Archax, לפחות לא המוצהרת. ריו יושידה, ממציא הרובוט ומנכ"ל החברה, הסביר כי הוא מקווה שהרובוט יסייע בעתיד בשימושים אזרחיים מועילים כגון בחילוץ במקרי סכנה או בחקר החלל.

יפן ידועה ברובוטים הענקיים שהיא מייצרת, וכבר כיום ישנם רובוטי ענק שנמצאים בשימוש במדינה. כך למשל, הרובוט ג'ינקי שמתנשא לגובה 10 מטרים, מיועד לתיקון ובנייה של גשרים ופרויקטים של בניה. בדומה לרובוט החדש, גם ג'ינקי נשלט על ידי אדם בעזרת שלט ומצלמה מיוחדת שמעבירה למפעיל בצורה חיה מה שהרובוט "רואה" בעזרת משקפי מציאות מדומה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!