מתברך אצל הרב מזוז
מתברך אצל הרב מזוזצילום: באדיבות המצלם

בדרך לנצחון השלישי באלעד? ראש העיר המכהן ישראל פרוש, ממשיך לצבור תמיכה רבנית וחותם הערב (ד') על הישג משמעותי נוסף ושובר את השוויון בדרך לבחירות.

מדובר על סגירת הסכם עם אבי דיין, יו"ר סיעת חי – איחוד הקהילות באלעד, בברכתו ועידודו של ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מזוז.

"בכך עולה היתרון של פרוש לפער של כ-3000 קול לאחר התמיכה הרשמית שפרסמו רבני ונציגי הקהילה התימנית, ברק צברי מסיעת יש"י", טוענים מקורבי ראש העיר.

בבחירות האחרונות שנערכו לפני חמש שנים באלעד, הגיע דיין לתמיכה של כ-1500 קולות, ולאחר חמש שנות עשיה נמרצות, במטהו מאמינים כי ביכולתו להגיע לקהלים גדולים מאוד ולהגדיל את התמיכה למספר גדול אף יותר.

תמיכה זו מצטרפת להסכם שכבר נחתם עם סיעתו של ברק צברי, בברכתו של הרב יצחק רצאבי, לתמיכה במועמדותו של ראש העיר ישראל פרוש. צברי קיבל כ-1200 קולות לסיעתו בבחירות הקודמות.

יחד עם תמיכתו של הרב מאזוז שבמוסדותיו בעיר לומדים יותר מ-1500 תלמידים ושומעי לקחו מוערכים ביותר מ-2000 קולות על פי ניתוח תוצאות עבר, וקהילות רבות מבני עדות המזרח שצפויות לתמוך בפרוש, כך על פי שיחות שהתקיימו בימים האחרונים עם רבני הקהילות.

"מדובר בבנק מצביעים גדול של יותר מ-3000 קולות שצפויים להכריע את הבחירות הקרובות בעיר לטובתו של פרוש", מסבירים עורכי הקמפיין.