אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

לאחר שכבר צנחה ביום ההולדת המאה שלה, דורותי הופנר בת ה-104 משיקגו החליטה לצנוח שוב על מנת להפוך לאדם המבוגר ביותר בעולם שצנח אי פעם. על מנת להגשים את החלום, דורותי השאירה את ההליכון שלה בצד ועלתה למטוס יחד עם מדריך הצניחה שלה באירוע עם חברים ומשפחה. אחרי הצניחה דורותי קראה "גיל הוא רק מספר" לקול הקהל שעודד אותה.

דורותי סיפרה לניו יורק טיימס כי את הרעיון לצניחה היא קיבלה דווקא מחבר בדיור המוגן שסיפר לה על רצונו לצנוח. על הצניחה היא סיפרה כי "זה היה כיף, וכל כך נחמד ושליו... היה אפשר לראות את כל האזור הכפרי, זה היה כל כך יפה". דורותי אמרה כי היא כבר מתכננת להתקדם בקרוב להמשיך לעבר היעד הבא שלה- טיסה בכדור פורח.

דורותי כבר הגישה בקשה להירשם בספר השיאים של גינס כמי שצנחה בגיל המבוגר ביותר בעולם, אך התהליך אורך מספר חודשים. שיא גינס הנוכחי שייך לאישה קצת יותר צעירה מדורותי, לינה אינגגרד לרסון, שצנחה בגיל 103 וייתכן ועלולה לאבד את התואר.

בעבר, הייתה תחרות קשה בין נשים מבוגרות על שיא גינס מעט שונה לאדם המבוגר ביותר בקפיצה ממטוס עם מצנח רחיפה. בתחילה השיא היה שייך לפגי מקאלפין שצנחה עם מצנח רחיפה בגיל 99, אף זמן קצר לאחר מכן השיא נשבר על ידי מרי אלן הדיסון שצנחה כשהיא בת 101. פגי, החליטה להיאבק על התואר שלה וצנחה שוב כשהיא בת 104 וזכתה בתואר מחדש.

נשאר רק לחכות ולראות האם גם על התואר של דורותי עתיד להתפתח קרב דומה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!