יצחק וסרלאוף
יצחק וסרלאוףצילום: אסי אפרתי, לע"מ

השר יצחק וסרלאוף מתקשה להבין את הביקורת על כניסת למעלה מ-3,000 מתפללים לקבר יוסף על רקע המתיחות הביטחונית.

"השאלה, מה יותר חשוב לנו, להיכנע לטרור או לעשות מה שיותר נכון וצודק. קבר יוסף, זה הלב שלנו, מה, לא לגיטימי להיכנס לשם? עצם הקמת מדינת ישראל, יש כאלו שיגידו, זו אצבע בעין בעולם המוסלמי, אז נפרק את מדינת ישראל? אנחנו במקרה הזה גם חכמים וגם צודקים. כשאנחנו נכנעים לטרור זה מביא אולי שקט מדומה, זמני ואחר כך אנחנו מתעוררים למפלצת שגדלה לנו מתחת לאף", אמר וסרלאוף בראיון ל-103FM.

לדבריו, "אסור בשום פנים ואופן להראות לטרור או לטרוריסטים למיניהם חולשה, ריפיון, שאנחנו שמים עליהם, שחוששים מהם. רק להראות להם עוצמה, אגרוף ברזל, ומי שמנסה להרים את הראש אנחנו גם יודעים להגן, לעשות חיסולים ממוקדים. יש הרבה מה לתקן, מה לעשות, להגיד שהכול מושלם? לא. אנחנו עובדים ואני חושב שצריך לעשות יותר, אנחנו גם אומרים את זה בפורומים הרלוונטים. אבל בסוף אני חושב שגם החמאס וגם כל ארגוני הטרור בעזה ובאיו"ש וכו', מבינים שאם הם יתעסקו איתנו דמם בראשם".

הוא התייחס גם לאלימות הגוברת במגזר הערבי ולהתמודדות הממשלה. "אנחנו מנסים לתקן מציאות של שלושים שנה, אולי קצת יותר, שהאכילו את הטרול, שהעלימו עין כשהם קיבלו נשקים. עכשיו כשאנחנו פועלים הם לא יושבים בשקט, הם מנסים להימלט מזה, להילחם בחזרה, אבל אנחנו ננחית עליהם את הזרוע החזקה של מערכת הביטחון והמשטרה".

"השיטה שלנו היא שעם טרור לא מדברים, עם ראשי ארגוני הפשע לא עושים סולחות - מטפלים ביד קשה. אנחנו דורשים צדק, ביטחון, ועושים את מה שצריך לעשות בלי להתחשב 'אולי נלך איתם בטוב, אולי נוריד את הראש בפני ראשי ארגוני הפשע'. אנחנו ביקשנו מעצרים מנהליים לראשי ארגוני הפשע שדם על הידיים שלהם. מה לעשות, היועמ"שית והפקידים הממשלתיים מונעים מאיתנו. יש להם אפס אחריות ומאה אחוז סמכות. יש דברים שצריך לתקן, יש דברים שאנחנו עושים ברמתנו", דברי וסרלאוף.