יסכה שטיינר שעל רכבה ירונדב גולדשטיין/TPS

מחבל פתח הערב (חמישי) באש לעבר רכב ישראלי בחווארה. נהג הרכב המשיך בנהיגה עד לצומת תפוח שם נעצר.

כתוצאה מהירי נופצה שמשת הרכב בו ישבה אישה בהריון ולצידה ילד שלא נפגעו. אותר קליע ברכב.

מהמקום נמלט רגלית חשוד פלסטיני. כוחות צה"ל פתחו בסריקות לאיתור חשודים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על נפגעת חרדה.

יסכה שטיינר, תושבת ירושלים ומי ששהתה ברכב סיפרה: "היינו בטיול בגבעות עולם עם המשפחה. באמצע חווארה אחרי כיכר עינבוס שמענו בום חזק, ירו עלינו בחלון האחורי. ירו פעמיים, בעלי עבר לנתיב השני, ונסע בנתיב הנגדי".

לאחר מרדף מלווה במודיעין של שירות הביטחון הכללי הצליחו כוחות צה"ל לחסל את המחבל שהסתתר ככל הנראה על אחד הגגות בכפר ופתח באש לעבר הלוחמים.

סא"ל ד', מפקד סיירת חרוב, סיפר: "פתחנו במרדף אחרי המחבל. לאחר שלוש שעות קיבלנו מידע מודיעיני מדוייק משב"כ אודות מבנה בו מסתתר המחבל. פרצנו את המבנה ובמהלך הסריקות המחבל ביצע ירי לעברנו. כוחותי ואני ירינו לעבר המחבל ונטרלנו אותו".

סא"ל ד', מפקד סיירת חרוב, משחזר את נטרול המחבלדובר צה"ל

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף: "ממשלת הימין נכשלת פעם אחר פעם בהבאת הבטחון במרכז מדינת ישראל לאזרחיה, לא נקבל מצב שפעם אחר פעם מטווחים ומנסים לרצוח יהודים בכביש מרכזי במדינת ישראל.

אני דורש ממשלת ישראל להחזיר את המחסומים באופן מיידי בכל איזור לב השומרון, אני דורש מממשלת ישראל להתעשת ולהורות לצה"ל לצאת למבצע כמו מבצע 'בית וגן' אבל מקיף עמוק ומשמעותי יותר בכל איזור צפון השומרון בין שכם לגנין ולהפסיק את גל הטרור גם בשומרון וגם הגל שיוצא מכאן בשומרון לכל מרכז מדינת ישראל.

ההתיישבות בשומרון חזקה, אנחנו נתמודד עם האתגרים הבטחוניים, אנחנו מאמינים ונחושים, אבל הממשלה הזו שהיא טובה בכל כך הרבה דברים, בנושא הבטחון עוד לא שינתה את המדיניות של הממשלה הקודמת ואנחנו לא נשתוק ולא נוותר לממשלה רק משום שבחרנו בה. אנחנו מצפים מהממשלה לתוצאות. מצפים לתוצאה של החזרת הכבוד הלאומי ומצפים מהממשלה לבטחון".

בטול כרם הלילה פונו חמישה לוחמים מיחידת המסתערבים של משמר הגבול אחרי שנפצעו בפעילות.

שלושה מהלוחמים פונו מהמקום במצב קשה ושניים באורח קל-בינוני. לבית החולים בילינסון פונו פצוע במצב קשה שנותח בחדר הניתוח ופצוע באורח קל.

מתחקיר האירוע עלה כי הלוחמים שנפצעו בפעילות בטול כרם נפגעו מפיצוץ רימון רסס שהשליך אחד הלוחמים, ופגע בשער שניצב ביניהם לבין המחבלים וכך שב אליהם.

מפקד הפלוגה הספיק לבעוט ברימון כדי להרחיקו, ובכך כנראה מנע הריגה שלו ושל לוחמיו.