חומש
חומשצילום: ישיבת חומש

במהלך ימי חול המועד הגיעו אלפים לישיבת חומש בכדי לחזק את תלמידי הישיבה על אחיזתם במקום.

ישיבת חומש העמידה לרשות המבקרים סוכה גדולה בה יכלו לקיים את מצוות החג בהידור.

בין המבקרים הרבים בחומש הייתה גם קבוצה של חברי ארגון 'נקודת מפגש' המאגד אנשים דוברי רוסית מכל רחבי הארץ אשר סיירו בחומש ונפגשו עם תלמידי הישיבה. בנוסף, הגיע לביקור מיוחד יו"ר שדולת חומש תחילה בכנסת ויו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ יולי אדלשטיין אשר ברך בהתרגשות את ברכת 'מציב גבול אלמנה'.

בתחילת השבוע נערכה בחומש שמחת בית השואבה והקבלת פני רבו בהשתתפות כאלף בני אדם בניהם הרב שמואל אליהו רבה של צפת, הרב יהושע שמידט ראש ישיבת שבי שומרון, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הרב זאב אלק אביה של אתיה דימנטמן אלמנתו של יהודה הי"ד, ח"כ לימור סון הר-מלך שגורשה מחומש ורבני ותלמידי ישיבת חומש.

הרב שמואל אליהו אמר: "כל פעם עוד ועוד אנשים באים ופוקדים את ארץ ישראל, גם פה בחומש. אשרינו שזכינו בעם כזה, כשרואים את עם ישראל מתדבק בארץ ישראל, כבר לא צריך להגיד י"ג מידות, אין זכות גדולה מזו. בעזרת ה' חומש תבנה תגדל ותפרח יחד עם שאר מרחבי ארץ ישראל".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן אמר: "אנחנו באנו לכאן כדי להצדיע לחלוצי ישיבת חומש שבמסירות נפש משנים את ההיסטוריה של מדינת ישראל. בזכות מסירות הנפש של ישיבת חומש היישוב חומש יבנה ואחריו שאר יישובי צפון השומרון גנים כדים ושאנור".

מנכ"ל ישיבת חומש, שמואל וונדי אמר: "הלב מתרחב לראות את המוני בית ישראל עולים לחומש ללא הפרעה מתוך רצון להידבק במסירות הנפש של בחורי הישיבה האוחזים באדמת ארץ ישראל. משמח לראות את האמונה של עם ישראל בצדקת הדרך".

"אנו נמשיך עד לחזרה המלאה לחומש. מצפים מנציגנו שיתמכו בחזרה מלאה לחומש ולשאר ישובי צפון השומרון בקרוב, תודה לעם ישראל שהגיע לתמוך בחומש, מבטיחים להמשיך קדימה".