שוואקי בזירת הפיגועללא קרדיט

הזמר יעקב שוואקי הגיע עם משפחתו המורחבת לסיור שערכה לו מועצת בנימין.

הם הגיעו לחומוס אליהו בצומת עלי ושמעו מבעל המקום על הפיגוע הקשה שהתרחש שם ביוני האחרון, בו נרצחו ארבעה יהודים. במהלך הביקור התרגש שוואקי לאחר שנפגש עם אחד העובדים שנפצע בפיגוע וחזר לעבוד.

את הביקור חתמו הנוכחים בשירת "והיא שעמדה" ו"על ראש שמחתי" בזמן שכל אורחי המסעדה הצטרפו לשירה המרגשת. 

לאחר מכן ביקר שוואקי בבסיס צה"ל באזור גוש שילה, שוחח עם הלוחמים ואמר להם כי "חבל הארץ המדהים שאתם שומרים עליו יומם ולילה הוא ארץ התנ"ך, כאן השורשים של כולנו וחלק בלתי נפרד מהעם היהודי. כאן הלב של ארץ ישראל". 

ביקור הלוחמים התקיים יחד עם ארגון צל"ש המלווה חיילים עם רקע דתי בהובלת נחשון פופביץ'. שוואקי ביקר עוד ביקב שביישוב אש קודש, שם התרשם מחלוצי חקלאות ההתיישבות בבנימין. הוא שר להם את השיר "רחם". 

הסיור נחתם במפגש אצל ראש מועצת בנימין ישראל גנץ במשרדי המועצה בשער בנימין. הזמר הבינלאומי שמע על התפתחות המועצה הגדולה בישראל. הוא בירך את גנץ על המשך לכהונה נוספת כראש המועצה עם שירת "ישראל בטח בשם".

שוואקי עם ישראל גנץללא קרדיט

"אני מאחל לך ולתושבי בנימין שיעלו לכאן יהודים והם יעזרו לכם להמשיך לפתח את הארץ. תמשיכו לבנות ולהגן על היהודים שגרים כאן. אתם שליחים של העם היהודי כולו".

אליענה פסנטין מנהלת דסק חו"ל במועצת בנימין שהובילה את הסיור הודתה למשפחות שוואקי ומבורך על הגעתם וציינה בפניהם כי ביקורם מעניק כח לתושבים ובירכה אותם על הצטרפותם לשגרירי ההסברה למען בנימין, ההתיישבות וארץ ישראל הפועלים ברחבי העולם.