מיכאל ספרד
מיכאל ספרדצילום: Uri Lenz/Flash90

פעיל השמאל עו"ד מיכאל ספרד חשף הערב (חמישי) כי הוא האדם שנתקל ברב ליאו די הבוקר בתפילת שחרית בכיכר דיזנגוף ותועד ברשתות החברתיות.

"וואו, איך אירוע של כלום ושום דבר מתגלגל להאשמה בתקיפת נפגע טרור", כתב ספרד הערב. "גיליתי לפני כמה שעות שאני במרכזו של סיפור שהתנפח ולתומי חשבתי שאם גם הרב ליאו די אמר שלא הותקף מישהו יאמין לו. אז ככה: אני האדם המצולם בסרטון וכמובן שלא תקפתי את הרב די".

ספרד סיפר "עברתי הבוקר במקרה בכיכר דיזינגוף ונחשפתי להתקהלות בשל התפילה שנעשתה שם בהפרדה עם שלט ששימש כפרגוד. רגע לפני מה שרואים בסרטון החתוך, התפתח וויכוח עם אחת הנשים בעזרת נשים כאשר מנהל התפילה (שלא ידעתי מי הוא) ניגש וחצץ בינינו הוא נעמד ממש עלי כמעט נוגע בי, ובאמצעות ההגברה שהיתה עליו הסיטואציה הפכה לקשה יותר".

הוא הוסיף: "ברגע זה הבנתי שהדברים עלולים להתלהט ושאני צריך להחלץ משם - מה שרואים בסרטון החתוך הוא הניסיון שלי (גם אם גמלוני) להיחלץ מהסיטואציה ולהתרחק משם. הסרטון מתחיל בנקודה שאני מנסה לעזוב את המקום".

ספרד הבהיר "לא ידעתי במי מדובר וכמובן שבלי קשר לחילוקי הדעות ביננו הרב די חווה טרגדיה בלתי נתפסת שאסור שאף אדם יעבור. למרות המחלוקת אני מקווה שהוא מבין שכשאני נאבק לסיום הכיבוש (אף פעם לא באלימות) אני נאבק להפסקת שפיכות הדמים. עכשיו אלה שלא איכפת להם העובדות מוזמנים להפעיל את הרעל. בבקשה".