הרב יצחק גינזבורג, נשיא ישיבת עוד יוסף חי, חשף לראשונה במהלך התוועדות עם תלמידיו את זיכרונותיו ממלחמת יום הכיפורים ואף הוקרן במקום סרט מארכיון צה"ל ומשרד הביטחון המתעד את הרב ביחד עם דדי בן עמי מעניק ארבעת המינים לחיילים במהלך המלחמה.

"כל הסיפור לפני יובל שנים, במלחמת יום כיפור, היה יחד עם דדי בן עמי. הוא הגיע לשם בזכות שהיה זמר מטעם הצבא, הוא היה ב'חיל הבידור', והוא לקח אותי בתור עוזר – אז הייתי עוזר לזמר... בזכות זה הגעתי לשם, בזכותו", סיפר הרב גינזבורג לראשונה.

"כשהגענו לסיני, היות שהגענו בתור בידור, חיל הבידור, החילים היו לגמרי באאוט – חיילים בכו שמה, אלפי חיילים, על החברים שלהם שנפלו. התפקיד שלנו כאילו היה לשמח אותם, שזה היה הזוי כזה. בכל אופן, כינסו באמפיתאטרון מאד גדול שם, שהכיל כמה אלפי חיילים – כולם ישבו, דדי שר ואני עזרתי לו. הניגון שהכי תפס, שכולם ממש התלהבו, והייתה גם איזו הרגשה של לצאת מהעצב שלהם, היה כאשר שרנו "וכל קרני רשעים אגדע" – מאד מאד חזק ומאד הרבה זמן".

הרב גינזבורג ביקש מתלמידי לשיר את 'וכל קרני רשעים' לזכר מלחמת יום הכיפורים. "אנחנו היום בדיוק יובל שנים אחרי מלחמת יום הכיפורים. הקרב המכריע בסיני, התפנית של המלחמה, הייתה כשחצו את התעלה והשמידו הארמיה של המצרים. אז, כשחזרו מהקרב המכריע, המנצח, המפקד שם – אריק שרון – כשיצא מהטנק, הרים את הראש מהטנק, נטל לולב.

היות שאנחנו בדיוק יובל שנים – יתכן, אני לא מאה אחוז בטוח אבל יתכן שזה היום, בדיוק לפני חמשים שנה – ויש מצוה לזכור. כל השנה כולה מתחילה מ"יום הזיכרון", יש מצוה לזכור. הרבי הקודם, שהוא גם אושפיזין של היום, מאד-מאד הדגיש והחזיק ועודד להעלות זיכרונות. הזיכרון של המלחמה הזו שייך לכל עם ישראל.

במלחמה הזאת בסוף נצחנו, ה' עזר, אבל היו הרבה פשלות במלחמה הזאת – כישלונות חמורים מאד מצד האחראים. אחרי מלחמת יום הכיפורים פטרו את הרמטכ"ל ואת ראש אמ"ן, כי עיקר הפשלות היו מצד המודיעין ומצד הרמטכ"ל – פטרו אותם. בהמשך גם ראש הממשלה, גולדה, התפטרה בעקבות הפשלות שהיו, האבדות הכבדות מאד שהיו, במיוחד בתחילת המלחמה הזו, בחזית סיני בעיקר".