משפחת סימן טוב
משפחת סימן טובצילום: משפחתי

תמר קדם סימן טוב ובעלה יונתן (ג'וני) נרצחו יחד עם שתי בנותיהם התאומות שחר וארבל בנות ה-5.5, ובנם עומר בן השנתיים בקיבוץ ניר עוז.

תמר התמודדה לאחרונה על הנהגת המועצה האיזורית אשכול.

חברתה, צופיה כהן, ספדה לה: "תמר קדם סימן טוב ז"ל , אקטיביסטית פורצת דרך, עשתה חייל בכל דבר שנגעה בו, הייתה מרכזת שבט מצוינת באשדוד, ככה הכרתי אותה לפני 14 שנים בערך, חרוצה, חכמה, מלאת אנרגיה חיובית, מעשית ומתחברת בקלות לכולם".

בהמשך אמרה כי תמר הייתה "סטודנטית בתכנית שבילים לדורות במכללת קיי בשביל החינוך שם לימדתי, ומיד המשיכה לתואר שני, מרשימה כל כך".

"לאחרונה חזרנו להיות בקשר קרוב, נפגשנו, דברנו, ביקרתי בביתה בניר עוז, היא התייעצה וגייסה אותי לטובת מהלך חשוב שתכננה, ולא רק אותי, את כל מי שיכול היה לתת זויות ראייה חדשות לפעילותה לטובת תושבי המועצה האזורית אשכול, ואז היא החליטה לרוץ לרשות המועצה, חיונית וחדשנית, סוחפת ואכפתית".

"הלב שלי שותת דם. תמר נרצחה בקיבוץ ניר עוז עם בעלה ג'וני (יונתן) ושלושת ילדיה ארבל שחר ועומר. זכרונם הקדוש לברכה. כל כך קיוויתי שהם ימצאו והבשורה המרה מכה בי, תמר אהובתי מתקשה להאמין, איך זה יתכן? אילו חלאות אדם רוצחים תינוקות עם הוריהם? כמה קשה לחשוב שאתם אינכם. ליבי עם הוריך, אחותך והמשפחה של ג'וני".

חבר המשפחה גלעד ממן ספד גם הוא: "תמרי יקרה. הדמעות לא מפסיקות. מבטיח לא לשכוח".

"לא אשכח את החתונה שלכם על הדשא בקיבוץ כמה אושר היה לכם בעיניים. לא אשכח את הצניעות, הרוך והאהבה שלך ושל ג'וני. לא אשכח את ג'וני המתוק עם האור בעיניים ותום אינסופי. לא אשכח את הסרטים שהפקנו יחד בשנים לאחר מכן לתיכון ביכורים עם כל הילדים המוכשרים, כמה המקום הזה היה חשוב לך, כמה הילדים היו חשובים לך".

"כמה כל האזור הזה היה חשוב לך, אין לי ספק שהיית נבחרת להיות ראשת מועצה, מנהיגות זרמה לך בוורידים. תודה לך. תודה לכם על מי שהייתם בעולם עבורי. אתם דוגמה לאנשים שחסרים למדינה הזאת והלב כואב עליך, על ג'וני ועל שלושת המתוקים שלכם. סליחה שלא היו שם בשבילכם ברגעים האחרונים לעזור. מבטיח שלא אשכח אתכם".