חיים לוינסון
חיים לוינסוןצילום: ערוץ 7

בציוץ ארוך בטוויטר תוקף עיתונאי 'הארץ' חיים לוינסון את מדיניות ראש הממשלה וקורא לפעולה קשה נגד החמאס:

רואה את האפסות של נתניהו ושומע הדלפות מצערות מאוד מהדיונים. הם רחוקים מאוד מלהבין מה קורה כאן. עסוקים בנטרול היכולת של חמאס בכל מיני מילים עמומות. זה לא מה שקורה כאן.

מה שחמאס עשה ביום שבת זה הכי קרוב שהיה לסכנה קיומית למדינת ישראל. זה לא כאב מהמתים כמו אחרי פיגוע קשה.

זה סכנה קיומית למדינת ישראל. אנחנו לא ב48, אנחנו בעידן של לייב פייסבוק. העוצמה של התקשורת המודרנית והרשתות החברתיות מעצימות פי 10 את האירועים. אנחנו במלחמה יותר גרועה ממלחמת העצמאות, כי היא בשידור חי.

כל העולם רואה מדינה שעברה פוגורום כמו בתחילת השואה. שעולים על כפרים, רוצחים משפחות, חוטפים ילדים, מתענגים על מוות והרג.

חיזבאללה יושב ורואה. איראן וגרורותיה יושבים ורואים. אם חיזבאללה יעשה אותו דבר, זה יהיה אסון שמחת תורה פי 10. המדינה לא תקרוס כי ירושלים תכבש. אנחנו בעידן אחר. היא תקרוס כי הכלכלה תקרוס, כי לא ירצו להתקרב אליה, כי מיטב בניה יפלו ולא יהיה מי שימלא את תפקידם, כי יברחו ויעזבו", כתב.

"ישראל לא יכולה לחטוף עוד מכה כזאת. ומה שעומד על הפרק זה לא חמאס עזה כן או לא, אלא קיומנו כאן, במובן הכי בסיסי והכי ממשי ומיידי. הירושמה ונגאסקי היה פשע מלחמה. טרומן רצח נשים וילדים בידיעה ברורה שזה המחיר. אבל לא הייתה ברירה. החלופה הייתה הקזת דם ממושכת יותר, ארוכה יותר.

הוא צרב את התודעה בהחלטה שלו למחוק מעל האדמה שתי ערים יפניות. שפך הדם הביא איתו את השלום.

לא צריך למחוק את עזה, אבל צריך שהתגובה הישראלית תפסיק לבלבל במוח על הבנק האיסלאמי. לצרוב את התודעה העולמית, האיסלאמית, הישראלית, שמדינת ישראל תשאר, תיהיה, בכל מחיר. המון חפים מפשע ימותו.

זה האמת המצערת. כהניסטים ישמחו. אותי זה מעציב. אבל זה שעת הכרעה. אם לא תיהיה תגובה שכל העולם ידבר שבוע על מה ישראל עשתה בעזה, ימותו עוד הרבה יותר חפים מפשע. גם ישראלים, גם פלסטינים.

הייתי רוצה לחיות בעולם טוב יותר. אבל אנחנו לא חיים בעולם טוב יותר. יש ספר של דניאל יהודה גולדהגן, "תליינים מרצון בשירות היטלר" שעסק בשאלה למה גרמנים השתתפו בחדווה בהשמדה. וטענתו הייתה, שזה היה כתוב על הקיר. זה היה סוג האנטישמיות המיוחד של גרמניה, לחסל את היהודים. פשוט לחסל.

יש בעזה אנשים טובים. יש חפים מפשע. היו גם גרמנים טובים. היו גרמנים שעונו ונכלאו על ידי היטלר. היו גרמנים שנרצחו על ידי המכונה הנאצית. היו קצינים בצבא הגרמני שמרדו. הכל נכון. אבל יש המון בעזה, מסה קריטית, של רוצחי ילדים, יורקים על גופות, כורתי ראשים במעדרים, עושים לייקים חוגגים.

אי אפשר להוציא לפעול תוכנית שטנית ברברית ואכזרית כזו לרצח נשים קשישות וילדים בלי חינוך ארוך ומתמשך לשנאה אנטישמית אליצמיוניסטית רחבה ועמוקה עם אמונה יוקדת בצדקת הדרך ועליונות גזעית.

הרבה בעזה צריכים למות היום ומחר, כדי שפחות ימותו בהמשך. לא בנק איסלאמי ולא סרטונים של דובר צה"ל שנועדו לשכנע אותנו שניצחנו. אלא כותרות עולמיות על איך ישראל הגיבה. שכל אדם במרחב שיש לו מחשבות לחזור על הטבח הזה, ידע שמחכה לו טעמו של כף הקלע. לשם כך יש מדינה. תתעוררו כבר.