מרכז הקליטה
מרכז הקליטהצילום: באדיבות המצלם

על רקע המלחמה בעזה, הפך איש העסקים החרדי מנחם כרמל את מתחמי האולמות שבבעלותו למרכז קליטה ואירוח לתושבי הדרום.

במשרדיו של הרב כרמל הוקם צוות מיוחד לטיפול הלוגיסטי לקליטת המשפחות מהדרום וקליטת והכוונת מאות הפניות שכבר התקבלו מתושבי הדרום.

במסגרת צוות הפעולה, נוצר שיתוף פעולה עם ארגון 'הצלה' לצורך הפעלת המרכז ושינוע ציוד לוגיסטי ומזון ככל הנדרש על מנת לקלוט כל משפחה שזקוקה לכך ולתת להם את כל המעטפת הנדרשת לצורך שהייה ממושכת במקום.

בהתארגנות מהירה, ובמקביל לפריסה רחבה של כוננים ומתנדבים בכל רחבי הארץ לסיוע במקרי חירום הקשורים ללחימה ולשיגרה, פתח אמש ארגון הצלה את מרכז הקליטה וההתרעננות לטובת תושבי עוטף עזה והדרום שנעים צפונה, לכיוון מרכז הארץ או לאזורים מרוחקים יותר.

מרכז הקליטה מציע לתושבי עוטף עזה ויישובי הדרום, מקום לעצירה והתרעננות ראשונית. מתנדבי הצלה, יעניקו לתושבים הדרום מזון חם ויבש, לצד משחקים והפעלות לילדים ויציעו להם מקומות לינה בדירות בבני ברק או במתחם האולם.

לדברי אשר שלומוביץ יו"ר הצלה: "ביחד עם המתנדבים שלנו שעסוקים ללא הפסקה בהצלת חיים ובסיועו הנדיב וביוזמתו של איש העסקים הרב מנחם כרמל, החלטנו להקים מרכז קליטה שיסייע לתושבי הדרום שעולים לצפון הארץ ולמרכז, לנוח ולהתרענן בצורה מסודרת. יש לנו גם מקומות לינה רבים, עבור מי שיחליטו להישאר וללון כאן בימים הקרובים".