מירי רגב
מירי רגבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת התחבורה מירי רגב הובילה גיבוש של תוכנית החירום למקרה שכל חברות תעופה הזרות יפסיקו את טיסותיהן לישראל נוכח התגברות הלחימה. את התוכנית גיבשו גורמי המקצוע בתחום התעופה שהציגו אותה לשרה.

על פי התכנית יופעלו האבים תעופתיים (מוקדי יציאה) בארבעה נמלי תעופה מרכזיים ומהם יתבצעו טיסות לישראל באמצעות חברות התעופה הישראליות - נמלי התעופה הם JFK בניו-יורק, נמל התעופה פרנקפורט בגרמניה, נמל אתונה ביוון ונמל התעופה של איחוד האמירויות בדובאי.

השרה רגב אמרה כי "נוכח המלחמה ובעקבות העובדה כי חלק מחברות התעופה הזרות הפסיקו את הטיסות לישראל, הנחיתי את גורמי המקצוע להיערך להשבת הישראלים הביתה. בימים האחרונים הודות למאמצים שנעשו, למעלה ממאה אלף ישראלים שבו לישראל ומאז מוצאי השבת התווספו יותר מ-20 טיסות ללוח הטיסות המקורי באמצעות חברות תעופה ישראליות. כמו כן, הנחיתי להכין את נמל תעופה רמון לקליטת טיסות בינלאומיות".

במשרד מציינים כי נכון לעכשיו עדיין מתקיימות טיסות רבות לישראל מיעדים רבים ברחבי העולם והנוסעים אשר טיסתם בוטלה יכולים להתעדכן בלוח הטיסות, לרכוש כרטיסים ליעדים אלו ומיעדים אלו לישראל.

במהלך היממות האחרונות, לאור בקשת שרת התחבורה תגברו החברות הישראליות את לוח הטיסות, בעיקר לאתונה ולרנקה כדי לסייע לנוסעים שטיסותיהם לישראל בוטלו.