בן גביר: הדיווחים שקריים - תומך בממשלת חירוםדוברות המשטרה

גורמים בליכוד מעריכים שלמרות התנגדותו של יו"ר עוצמה יהודית השר איתמר בן גביר להקמת ממשלת חירום בתנאים שהציבה מפלגת המחנה הממלכתי - הוא לא יערים קשיים שיסכלו את מהלך.

בתום ישיבת ראשי הקואליציה פרסמה המפלגה הודעה בה נאמר: "כל ראשי הקואליציה, בלי יוצא מן הכלל, תמכו בהקמת ממשלת חירום לאומית והסמיכו את ראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול להקמתה".

גורמים בלשכת השר בן גביר אמרו מוקדם יותר כי השר מתנגד להקמת כל פורום ביטחוני מעבר לקבינט המדיני-ביטחוני הקיים.

הם הוסיפו כי בן גביר תומך בהקמת ממשלת חירום לאומית, למרות דעתו על גנץ ואייזנקוט, שאחראים בעיניו למחדל של היום בהיותם ראשי מערכת הביטחון בעבר.

השר מיקי זוהר הגיב ואמר: "בן גביר, זה לא הזמן לפוליטיקה. זה הזמן לממשלת אחדות מיידית ובלי תנאים שתוביל את עם ישראל לניצחון מכריע מול החלאות בעזה. מספיק לבזבז זמן על שטויות, עם ישראל נלחם על הקיום שלו".

השר ניר ברקת הוסיף: "כל דקה שעוברת ולא קמה ממשלת אחדות היא נזק במאמץ המלחמתי של מדינת ישראל ומעכבת את האחדות בעם. אני קורא לכולם לגלות גדלות לב ומנהיגות ולהניח בצד כל שיקול פוליטי. עלינו להקים ממשלת אחדות בהקדם האפשרי כדי לאפשר לכוחות צה"ל להתרכז במשימה הניצחון. רק ביחד ננצח".

השר אבי דיכטר אמר: "איתמר בן גביר עצור. הגיע זמן אחדות עד הניצחון".

השר אופיר אקוניס קרא: "את ממשלת החירום צריך להקים - היום. עם ישראל לא ישכח ולא יסלח למי שינסה למנוע הקמתה בשעה הזאת".

גורמים בלשכת השר בן גביר הגיבו: "הוא בעד אחדות, במיוחד בעת הזאת, אבל לא יסכים לריקון מתוכן של הקבינט".

גם נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס לנושא במהלך ביקור במרכז הלאומי של מד"א והיפנה קריאה להקמת ממשלת אחדות לאלתר.

"בתוך כל האירוע הנורא הדרישה שעולה היא שתקום ממשלת אחדות - ממשלת חירום לאומית - ללא דיחוי. זה צו השעה כדי שכל עם ישראל והעולם כולו ידע שאנחנו מלוכדים במלחמה הזאת", דברי הרצוג.