בהלת הקניות
בהלת הקניותצילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

ראש רשות החירום הלאומית, תא"ל (מיל') יורם לרדו, ביקש היום (שלישי) להעביר מסר מרגיע לציבור לאור ההצטיידות המוגברת במזון וריקון המדפים במרכולים.

"ליבת העשייה של רח"ל היא לנטר את הרציפות התפקודית המשקית ולוודא שפערים מקבלים מענה. אני אומר לציבור שאין מחסור במוצרים. אין גם פערים - לא בשרשרת הייצור ולא בשרשרת האספקה. כמו שאתם מכירים כל מערך הקמעונאות וכל מערך שרשרת האספקה בנוי לכדי שגרה ולכדי חירום. וכשיש גודש של אזרחים, וברגע שמתנפלים על המדפים ומרוקנים, נוצר חוסר", הסביר לרדו.

הוא הדגיש: "אחרי הערכת מצב של משרד הכלכלה, עם מנהלי שרשרת לוגיסטיקה והמרלוגים הגדולים, הספקים הגדולים, אני מבקש לסייע לנו להגיד לציבור שאין שום פער, נמלי הים פתוחים, האוניות מגיעות, משרד התחבורה מתעדף אוניות כדי שחומרי הגלם יגיעו, שרשרת האספקה פועלת כסדרה. זה נכון שיש במקומות מסוימים אי התייצבות של אנשים עקב פעילות מילואים ושיש שיעבוד של אמצעי שינוע, אבל באופן כללי הכל עובד ואין סיבה להצטיידות הדחופה הזאת. צריך להרגיע את הציבור ולומר שברגע שהריצה והרכישה תחזור חזרה למוד הנורמלי, נוכל למלא את המדפים חזרה ושרשרת האספקה תמשיך כסדרה".