מצפה רמון חולקים כבוד אחרוןבאדיבות המצלם

מאות מתושבי מצפה רמון חיכו אמש (שלישי) למשפחתו של סמ"ר עידו הרוש, לוחם בחטיבה 7 שנפל בקרב עם מחבלים, עם דגלי ישראל במפגן תמיכה לבני המשפחה ששבו מהלווית יקירם.

"כשהמשפחה הגיעה היא פשוט ירדה מהאוטו ליד התושבים, לקחה את דגלי ישראל והלכה משם ועד הבית עם כל הציבור שבא ללוות אותם בשירת 'עם ישראל חי'", סיפר אחד התושבים לערוץ 7.

"בסרטון רואים את האבא, יניב, גיבור ישראל בעצמו אומר שבהלוויה הוא לא התרגש ככה. נצח ישראל לא ישקר".

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי עדכן הבוקר במצב הלחימה: "אנו ממשיכים לטהר את השטח בעוטף עזה. לא חצו את הגדר ביומיים האחרונים, והמשכנו להרוג כאלו שניסו. אנו מטפלים בשיקום הגדר והתשתיות שנפגעו".

לדבריו, "שיטת ההתקפה שלנו היא במרחבים, עם מאות חימושים על כל המודיעין שיש לנו במרחב, גל אחר גל. אמש, אחרי מיפוי של אמ"ן, השמדנו עשרות מצלמות כמערכת לגילוי שמיים לירי טילי נ"מ. תקפנו את מעגנות חאן יונס ועזה".

הוא הוסיף: "בכל מקום שבו יהיו בכירים נתקוף, גם הלילה תקפנו בכירים. לפי הנתונים, ספרנו אלף גופות בתוך העוטף ועוד מאות על הגדר. זה מעיד על סדר הגודל. היו להם אמצעי לחימה לטובת כיבוש ולא לפשיטה. אנו מוצאים אותם עדיין במקומות מסתור או בנקודות שבהם בנו לעצמם מגנן. 18 מחבלים הרגנו ביממה האחרונה בשטחנו בהם בכפר עזה מחבלים על טנדר, במפלסים, בזיקים, ברעים, ובאשקלון טנק חיסל שלושה מחבלים".