אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

האם ישראלים שמטיילים או גרים בחו"ל העדיפו להישאר שם בעקבות המלחמה או שרצו דווקא לחזור? לפי הנתונים של גוגל נראה שהרצון לחזור לארץ רק עלה בעקבות המלחמה, למרות הסכנה והעובדה שמחירי הטיסות דווקא עלו משמעותית.

באתר גוגל טרנדס, כלי מטעם גוגל שמאפשר לעקוב אחרי חיפושי גוגל ברחבי העולם, רואים באופן מוחשי את העלייה בביקוש לעלות לארץ דווקא בעקבות המלחמה. מהסתכלות על הגרפים שמראים את העניין בחיפוש, רואים בבירור מתי התחילה המלחמה ויחד איתה גם העלייה ברצון להגיע לארץ.

בחיפוש של מדינות ניתן לראות עלייה דרמטית בחיפוש טיסות מארה"ב לישראל וכן בהודו מישראל, ככל הנראה של תיירים ישראלים שרצו לחזור על מנת להצטרף למלחמה.

גולשים בX (טוויטר לשעבר) הבחינו בתופעה לאחר שההשלמה האוטומטית של גוגל, שעובדת לפי החיפושים הפופולריים, השלימה את מי שחיפש כרטיסי טיסה לכרטיס טיסה לישראל. "תן לי לספר לך משהו על העם היהודי" נכתב בציוץ "כאשר יש מלחמה, רוב האנשים בורחים אבל לא אנחנו. אנחנו רצים הביתה!".

חלק מן הגולשים העירו כי העלייה בחיפושים בגוגל עשויה להיות קשורה גם לקושי במציאת כרטיסים שהוביל לחיפוש הנושא בגוגל, אך בין כך ובין כך הסיפורים על המוני הלוחמים שנאבקו למצוא כרטיס ולחזור לארץ מדברים בפני עצמם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!