השר אלי כהן עם השוטר אייל גרמאי
השר אלי כהן עם השוטר אייל גרמאיצילום: דוברות

שר החוץ אלי כהן ערך הבוקר (רביעי) ביקור בבית החולים וולפסון בחולון לחזק את פצועי המלחמה ואת משפחותיהם ולתמוך בצוותים הרפואיים.

השר ביקר את המאושפזים במחלקות יחד עם מנכ"לית וולפסון ד"ר ענת אנגל ושמע מהם את סיפורי הגבורה והצלת חיי אדם.

אבי שחר מקיבוץ אור הנר סיפר כי נתקל, יחד עם בנו בן ה-15, בחוליית מחבלים והשניים נפצעו מירי. האב תיאר את מה שאירע להם בדרך לאימון הטריאתלון וביקש להעביר מסר חד משמעי ומחזק: "אנחנו נחזור לעוטף ונבנה את עצמנו מחדש. אף אחד לא יכול לנצח אותנו". בסוף הביקור פנה לשר כהן וביקש ממנו דגל ישראל שהובא לחדרו על ידי יועצי השר.

"הגעתי לחזק ויצאתי מחוזק. סיפורי הגבורה ועוז הרוח ששמעתי מהפצועים והחוסן שהפגינו מראים כמה העם שלנו חזק ומאוחד מול האויב הנפשע. הודיתי להם על הצלת חיי רבים. אני רוצה להודות לכלל צוותי הרפואה ולהנהלת בית החולים וולפסון בפרט על התמסרותם לטיפול בנפגעים ותרומתם להצלת חייהם ומאחל החלמה מהירה לכל הפצועים. ביחד ננצח", אמר השר כהן.

אחד הפצועים שפגש השר כהן הוא אייל גרמאי, לוחם יס"מ תושב באר שבע שנפצע מירי מחבלים ומאושפז כעת במרכז הרפואי וולפסון. אייל הוקפץ מביתו לאופקים עם חבריו שוטרי היס"מ לאחר שקיבל קריאה על ירי בעיר, בזכות תושייתו גילה כי ישנם מחבלים שנכנסו לבתים, ובעודו פצוע קרא לכוח נוסף שחילץ לאחר מו"מ ממושך את רחל אדרי ובעלה.