הלווית מחבל, אילוסטרציה
הלווית מחבל, אילוסטרציהצילום: Flash90

צה"ל אישר לקיים מסע לוויה לארבעת מחבלי חמאס מהכפר קוצרה שחוסלו אתמול (רביעי) על ידי לוחמי צה"ל במהלך הניסיון שלהם לעלות לכיוון הישוב אש קודש.

על פי האישור, שיירת ההלוויה שכוללת עשרים רכבים, תעבור בעורק המרכזי של תושבי השומרון ובין היתר תעבור בצומת תפוח ובצומת אריאל.

לאור זאת, תושבים מישובי השומרון יוצאים בשעה זאת, החל מהשעה 09:30, על מנת לחסום בגופם את שיירת הלוויה, מחשש שמה שהיה בכפר חווארה ביום שישי האחרון, יחזור על עצמו גם כעת.

מסע ההלוויה צפוי לצאת מהכפר סלפית הסמוך לעיר אריאל, ומשם לעבור בצומת אריאל, בכפר מרדה, בצומת תפוח ומשם לכיוון הכפר קוצרה.

מדובר על נסיעה בעורק הראשי שמחבר את תושבי גב ההר, הבקעה וישובי צפון-מזרח בנימין למרכז, שמשמש אלפי תושבי ישראלים מידי יום.

זאת כאמור, אחרי שהלוויה דומה אושרה בסוף השבוע האחרון, עוד בטרם תחילת הלחימה, בכפר חווארה בשומרון, מה שגרם לסגירתו של הכפר למשך שעות ארוכות ולהתפרעויות קשות מצד התושבים.

איש התקשורת אלחנן גרונר, תושב גב ההר אומר: "כמו בדרום, הצבא לא מבין את האירוע בכלל, ועושה מהלך הזוי. הצבא מאפשר ירידה של שיירה מסלפית לקוצרה של עשרים רכבים עם גופות המחבלים שהצבא חיסל אתמול בקוצרה, כדי לאפשר להם לווית הסתה המונית. ההלוויה תצא מסלפית ותעבור בכביש הראשי שלנו, דרך צומת תפוח. כולם יורדים עכשיו לצומת תפוח לעצור את הדבר הזה, לעצור את הטירוף הזה. אנחנו לא נהיה פה כמו בדרום, ולא נאפשר לצבא שהם ישחטו אותנו".