הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון, הרב דוד חי הכהן
הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון, הרב דוד חי הכהןצילום: רפי פריימן

עשרות רבנים מהציונות הדתית חתמו על מכתב הקורא להתחשב בזמן הלחימה רק בהגנה על אזרחי ישראל ללא התחשבות באוכלוסייה האזרחית של האויב.

"עם ישראל יקר!, אויבינו, מחבלים צמאי דם ישראל, גילו את פרצופם האמיתי ואת מגמתם: לטבוח באזרחים, גברים, נשים וילדים ללא אבחנה וללא רחם! אזרחים רבים נמצאים בשבי האויב האכזרי!", כתבו הרבנים.

"תורת ישראל היודעת לחוס ולרחם בעת צרה, גם על נוכרים, היא המורה לנו גם היום את הדרך: לתקוף בעוז, ללא רחם! ר' אלעזר במדרש תנחומא מזהיר ומדריך לדורות: כל שנעשה רחמן על האכזרים, לסוף נעשה אכזר על רחמנים".

לסיום הפנו הרבנים פנייה לראש הממשלה והשרים. "לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי ממשלת ישראל! לא רק אכזריות האויב נחשפה לעיני העולם, גם כוונתם להרוס ישובים שלמים, להחריב חבלי ארץ, ולהשמיד את מדינת ישראל כולה. ולכן ממשלת ישראל הכריזה בצדק על מלחמה; מלחמת חרבות ברזל!".

"בזמן מלחמה, אין להתחשב באוכלוסייה אזרחית של האויב, אלא אך ורק בהגנה על אזרחי ישראל וחיילי צבא הגנה לישראל. בשעת מלחמה, הטוב שבנחשים, רצוץ את מוחו. מלחמה לה' בעמלק. ולכן גם המסקנה המתבקשת: ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם (תהילים י"ח). עד כלותם. אל תשעו לדיבורים מחלישים המחפשים תואנות משפטיות מעוותות לצמצם את הלחימה.

עם ישראל ותורת ישראל ניצבים מאחוריכם ומגבים אתכם לפעול בגבורה ולהשמיד את האויב. דברינו אלה בשם התורה הינם ביטוי להרגשת עם ישראל כולו. חיזקו ואימצו והקדוש ברוך ישלח ברכה והצלחה, ברכת רפואה שלמה לפצועים וברכת "ושבו בנים לגבולם" לשבויים. ישובו השבויים מהשבי וישוב עם ישראל לכל מרחבי ארצנו", סיכמו הרבנים.

על המכתב חתמו רבנים בכירים ביניהם: הרב דוב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב דוד חי הכהן, הרב ד"ר אליהו רחמים זיני, הרב שמואל אליהו, הרב דוד פנדל, הרב אריאל בראלי, הרב יהושע שמידט, הרב אלישמע כהן, הרב דודי דודקביץ, הרב יהודה קרויזר, הרב נתנאל יוסיפון, הרב עוזיהו שרבף, הרב יוסף ארציאל, הרב גדי בן-זמרא, הרב יוסי פלאי, ועוד ועוד.