מאיר חביב
מאיר חביבצילום: לשכת חבר הפרלמנט

משטרת צרפת החליטה לתגבר את האבטחה סביב בתיהם של חברי הפרלמנט היהודיים, לאחר סדרת איומים והתגברות התקריות האנטישמיות בצרפת בעקבות פרוץ המלחמה בישראל.

על פי הודעת משטרת צרפת הוצבה אבטחה מוגברת על בתיהם של חבר הפרלמנט מאיר חביב ויו"ר האספה הלאומית בצרפת, יעל ברון-פיבה. שר הפנים הצרפתי, ז'ראלד דרמנן, סיפר כי מאז פרוץ המלחמה ביום שבת האחרון נרשמו מעל למאה תקריות על רקע אנטישמי.

מיד אחרי פרוץ המלחמה הודיעה ממשלת צרפת כי החליטה לתגבר את האבטחה סביב המוסדות היהודיים במדינה, בעקבות האיומים מצד מוסלמים קיצוניים לבצע פיגועים.

יעל ברון-פיבה היא פוליטיקאית יהודיה – צרפתית שנבחרה לראשונה כחברת האספה הלאומית בשנת 2017. היא שימשה כשרה ל"טריטוריות מעבר לים" והחל מחודש יוני 2022 היא משמשת כנשיאת האספה הלאומית בצרפת.

מאיר חביב הוא אחד מחברי הפרלמנט הבולטים בצרפת. הוא נבחר לראשונה לפרלמנט בשנת 2013 ומאז מייצג את עמדות ישראל בפרלמנט הצרפתי.

בצרפת פועלת הקהילה היהודית הגדולה באירופה, המוערכת בחצי מיליון בני אדם.

במקביל, קנצלר גרמניה, אולף שולץ, הכריז על "אפס סובלנות" כלפי גילויי אנטישמיות בעקבות המלחמה. הוא גם הודיע לפרלמנט הגרמני שקבוצה פרו-פלסטינית שחגגה את הרצח של אזרחים ישראלים בשבת תוצא מחוץ לחוק.