מפקד חיל האוויר, האלוף תומר בר, אומר היום (ראשון) כי חיל האוויר עושה כל שביכולתו כדי להכין את עזה לכניסה קרקעית מוצלחת של כוחות היבשה.

"אנחנו מכינים את הזירה לתמרון אפקטיבי ככל האפשר. מסירים כמה שיותר איומים מהקרקע והאוויר. נעשה את מה שצריך באופן אגרסיבי בשביל שבמידה ויוחלט לתמרן, נאפשר את הכניסה הקרקעית הטובה ביותר שתתן ללוחמים חופש פעולה מבצעי", אמר בר.

הוא הוסיף, "חיל האוויר יפעל כתף לצד כתף עם כוחות היבשה, הוא מגוייס כולו למשימות הקרקעית. שמירה על הכוחות, זו משימתנו".

"אנחנו כואבים אבל נלחמים. מרגע שהתחיל האירוע בדרום, צה"ל ובתוכו חיל האוויר פועל כדי להסיר כל איום, בהתקפה ובהגנה. אנחנו מתחקרים כל יום, ומשתפרים כל יום. נמשיך לפעול בכל העוצמה עד ההכרעה", ציין מפקד חיל האוויר.

בר התייחס גם לאפשרות שתיפתח זירה משמעותית בצפון בשל הירי של חיזבאללה לעבר היישובים בגבול לבנון. "אנחנו מתמקדים כרגע בלחימה בזירה הדרומית אבל ערוכים חזק ובמוכנות גבוהה לכל התפתחות שיכולה להיות גם בצפון. חיל האוויר פרוס היטב עם כלל היחידות במצב מלחמה לתת מענה באש ולתקוף ככל שיידרש".

לדבריו, הלחימה טומנת בחובה הרבה מאוד פעולות משמעותיות, שפחות גלויות לעין הציבור. "יש סיפורי גבורה רבים של לוחמים בקרקע, מעטים מול רבים. טייסי המסק"ר פעלו מול אויב בנחישות, תקיפות באש מכלי טיס מאוישים מרחוק הרגו מחבלים רבים. מסוקים שהביאו לוחמים לזירת הלחימה תוך התמודדות עם אש לעברם. אנחנו גאים בהם ובאנשי המילואים שמוכיחים כל שעה את עוצמת צה"ל וחיל האוויר.