המאמר
המאמרצילום מסך

באתר החדשות החרדי "בחדרי חרדים" התפרסם אמש מאמר על הקשר בין הטבח המחריד בדרום הארץ, לשינוי שצפוי להתחולל בעקבות כך בהתייחסות המגזר החרדי למדינת ישראל.

כותב המאמר יוסי ריינר, צעיר חרדי שהיה בעבר כתב באתר וכיום משמש כדובר עיריית בית שמש, הבהיר כי את בנו בן השנה, הוא ואשתו אסתי יחנכו לשרת את המדינה.

"צעקות האימה וזוועת הפחד שעל פני החטופות והחטופים הנגררים מוכים, חבולים ושותתי דם בידי מרצחים נטולי צלם אנוש, ימסמסו פרדיגמות עתירות שנים בתפיסת העולם של המגזר החרדי בהזדהות הלאומית והצבאית בישראל", כתב ריינר.

הוא הסביר כי "ההתגייסות המופלאה בשלל ההתנדבויות השונות של רבבות אנשים מהמגזר ממנו אני משתייך היא מופלאה ומרגשת שבעתיים כאשר היא מראה לנו את האחווה ההדדית והטוב המשותף הקיימים דווקא מאלו שיש להם את המעטפת החברתית המושלמת שתצדיק עמידה מהצד, אבל בחרו לעשות את ההפך - לתרום את חלקם ולנסות להרגיש שייך ולהיות שותפים במערכות ישראל".

ריינר ציין במאמר היוצא דופן באתר החרדי: "ואכן, השינוי התפיסתי שיחלחל אט אט, יגיע דווקא מהם - מאלו שמרגישים שהמצפון אינו מאפשר להם לעמוד מן הצד בזמן שאחיהם מחרפים את נפשם בהגנה על מולדתם ונופלים על קידוש השם".

בהמשך הוא הכריז: "הגיע הזמן שאנחנו! נאמר זאת, לא אתם, אנחנו. דווקא הקול הבוקע מהמגזר שיזעק את הזעקה הזו. 'לוחמים קדושים ואהובים שלנו, מדינתכם מדינתינו, ארצכם ארצנו ודמכם - דמינו'".

לסיום כתב: "אעשה הכל ש-אור הקטן שלי בן השנה, יהפוך אותי בעוד 17 שנים להורה מודאג ואת אסתי לאם מודאגת שכל רצונותיה ומאווייה היא - שאור שלנו יחזור הביתה בשלום. כן, אור שלנו יקח חלק אמיתי ומשמעותי בשירות למען המדינה שאני כל כך אוהב. מדינת ישראל".