דקירה, אילוסטרציה
דקירה, אילוסטרציהצילום: iStock

פשע שנאה נגד מוסלמים בעקבות המלחמה בישראל: משטרת אילינוי הגישה כתב אישום בגין רצח מדרגה ראשונה, ניסיון רצח מדרגה ראשונה, פשעי שנאה ופגיעה בנסיבות מחמירות נגד ג'וזף צ'ובה, בן 71, לאחר שדקר למוות ילד מוסלמי בן 6 וניסה לרצוח גם את אמו בת ה-32.

על פי כתב האישום צ'ובה הגיע לדירה שנמצאת בבעלותו ואותה הוא השכיר לאם המוסלמית. הוא החל במסע דקירות במסגרתו דקר 26 פעמים את הילד בן ה-6 ולאחר מכן דקר את אמו.

האם הצליחה להימלט לחדר האמבטיה, משם התקשרה למשרד השריף המקומי וזעקה לעזרה. "כאשר השוטרים הגיעו למקום הם גילו את האישה והילד עם דקירות מרובות בחזה, בפלג גופם ובגפיים העליונות.

הסכין ששימשה למתקפה היא סכין צבאית משוננת בגודל 31 ס"מ בעלת להב ארוך", נמסר ממשרד השריף המקומי.

האם הצליחה לשרוד את המתקפה והיא מאושפזת בבית החולים, הילד מת מפציו. קרובי משפחה סיפרו כי מדובר במשפחה פלסטינית - אמריקאית וטענו כי המתקפה בוצעה על רקע המלחמה בישראל.

השוטרים שהגיעו למקום מצאו את צ'ובה, בעל הדירה, כאשר הוא יושב על שביל הגישה לבית והוא מדמם, אך ממתין לשוטרים: "הבלשים הצליחו לקבוע ששני הקורבנות בתקיפה האכזרית הזו היו מטרה של החשוד בשל היותם מוסלמים והסכסוך המתמשך במזרח התיכון בו מעורבים חמאס והישראלים", הוסיפו בלשכת השריף המקומי.