ח"כ אוהד טל
ח"כ אוהד טלצילום: ערוץ 7

ח"כ אוהד טל (הציונות הדתית) מגלה היום (ב׳) בשיחה עם ערוץ 7 ששמע על מאמצי הפסקת האש ההומניטרית מהתקשורת, ומנסה לדחוף בכל הכח את מה שלשיטתו ישנה את המשוואה בעזה - גביית מחיר טריטוריאלי.

אתה כחבר ועדת חוץ וביטחון עודכנת על מאמצי הפסקת האש כפי שדווחה הבוקר בתקשורת הזרה?

"אנחנו ממש לא ידענו את הדברים האלה. לא רק כסיעה אלא גם בוועדת חוץ וביטחון. אני שומע שהדבר הזה לא נכון. אבל צריך להיות ברור - כל עוד יש אצלנו שבויים שלהם, נשים זקנים וילדים, לא יהיה שום דבר הומניטרי. עד שלא ישחררו אותם אין שום דיבור על תמורות הומניטריות".

האם תעמידו כסיעה אולטימטומים לראש הממשלה, שר הביטחון ודרגי המקצוע במשרד הביטחון בקשר להמשך הלחימה בעזה?

"אני אומר ככה. אנחנו לא בשלב של אולטימטומים. ממה שאני יודע מוועדת חוץ וביטחון, כולל בדיון עם האלוף ועם ראש הממשלה, זה לא הרוח ולא כיוון החשיבה. אני לא מכיר שום דבר פורמלי שמדבר בכיוונים האלו, בכיוונים של מצמוצים וחשיבה הומניטרית כלפי עזה. עם כל הכבוד לכל החברים שלנו בעולם, אנחנו צריכים לדאוג קודם כל לתושבינו".

"אי אפשר לחזור לאותה קונספציה. אי אפשר לנסות לתקן את המצב הקיים עם אותה קונספציה. זה לא רלוונטי. 1300 נרצחים, חטופים, אלו ההומניטרי. אנחנו אומרים את הדברים האלה בכל מקום. אני חייב לומר שמכל הדרגים שדיברתי איתם שמענו מילים מאוד נחרצות בנושא".

בסוגיית השבויים והנעדרים, תיאר ח"כ טל את המאמצים האחרונים בנושא ואמר: "אני לא יכול להיכנס לפרטים בעניין הזה מטבע הדברים. השאיפה מבחינתנו צריכה להיות השמדת החמאס. מהקטן ועד הגדול. הדבר השני הוא שצריך לגבות מהם מחיר טריטוריאלי, כולל החזרת ההתיישבות לפחות לצפון הרצועה. כל הדבר הזה כמובן צריך להיות כולל מאמץ להחזיר את השבויים והנעדרים. אני יכול להגיד שבימים האחרונים צה"ל כן נכנס כפעילות

ח"כ טל התייחס למצב צה"ל והמוכנות לכניסה קרקעית, ואמר: "אנחנו לא במצב של המתנה. צה"ל פועל כל הזמן. הכניסה הקרקעית להיה ברגע הנכון ובתזמון הנכון. צריך לא להיות פופוליסטיים בדבר הזה, בשום שכל ותוך הסתכלות רחבה. אנחנו באירוע שהוא לא רק עזה, אלא אירוע מערכתי וגדול הרבה יותר".

מהי תמונת הניצחון שלך?

"תמונת הסיום שאני דורש שתהיה היא א׳ השמדת חמאס מלמעלה עד למטה. מהראשים עד אחרון הטבחים של החמאס. ב׳, לגבות מהם מחיר טריטוריאלי. אנחנו עומדים מול אויב שלא מעניין אותו כמה הרוגים הוא ספד או סוגיות כלכליות. זה שייך לקונספציות הקודמות. אני חותר לגביית מחיר טריטוריאלי מחמאס. גביית המחיר הטריטוריאלי היא התפיסה החדשה שאני חותר אליה".