יוסי דגן מניף עם תושבים דגלי ישראל
יוסי דגן מניף עם תושבים דגלי ישראלצילום: רועי חדי

המלחמה נכנסה ליומה התשיעי, וברחבי הארץ בכלל ובשומרון בפרט דואגים להרמת הרוח והמורל הלאומי למען חוסנו של העם, הצבא וגורמי הביטחון וההצלה.

לשם כך במועצה האזורית שומרון יצאו במיזם "מניפים את הדגל - מחזקים את הרוח", הנועד למלא את האזור בדגלי מדינת ישראל בכל כבישי המועצה ובשלושים ושניים היישובים.

תחת הכותרת "עם ישראל חי" יצאו במועצה בקריאה לתושבים להיות שותפים גם בחיזוק החוסן של הקהילה. אגף שפ"ע של המועצה תלה אלפי דגלי ישראל לאורך היישובים, בצמתים ובכבישים. כמו כן הבוקר (שני) יצא ראש מועצת שומרון יוסי דגן יחד עם בני נוער מהשומרון למבצע חלוקת עשרות אלפי דגלוני ישראל שיונפו מעל המכוניות ושערי הישובים ובכך לצבוע את השומרון בצבעי המדינה - כחול לבן.

דגן הדגיש את חשיבות העלאת המורל והחוסן הלאומי: "יש לנו משימה לעמוד יחד ולהגן על השומרון ועל כל מדינת ישראל, חלק מההגנה היא חיזוק המורל הלאומי. אני גאה בנוער השומרון שמתגייס לכל משימה ומרגישים עכשיו בישובים את העוצמה ואת הכוח שלו. ממש כמו בימי קום המדינה נוער השומרון נקרא לדגל והוא מגיע באלפיו. אנחנו כאן בשומרון מרימים את הרוח של העם והצבא היקר שלנו וכאן כדי להזכיר לאויבנו שעם ישראל לנצח מחובר לארץ ישראל - לא ישברו אותנו לעולם. יחד ננצח!".