השר והשגריר לשעבר, חבר הכנסת דני דנון, מספר בראיון לערוץ 7 על הביקור שקיים בדרום יחד עם שגרירים זרים שחזו במראות הקשים מקרוב והתרשמו עמוקות.

"הקרב שלנו הוא גם בזירת ההסברה, ואני עוסק בזה בשבוע האחרון יום ולילה, גם בעשרות ראיונות לתקשורת הזרה וגם בסיור של השגרירים שערכנו בדרום", אומר דנון ומוסיף כי "כאשר מגיע שגריר ומדבר עם מי שנפגע מטרור ורואה את הרכבים, את הפיגועים הקשים האלה, הוא מבין עם מה אנחנו מתמודדים ולוקח את זה איתו חזרה למדינה שהוא מייצג".

דנון מוסיף ומציין את ההשפעה של אזעקת 'צבע אדום' במהלך הסיור, הצורך הבהול של משתתפי הסיור למצוא מחסה, כולל מעידות ונפילות בדרך, כל אלה הראו לשגרירים כיצד נראית השגרה של תושבי הדרום.

"אני מתכוון להביא עוד משלחות, שיבינו עם מה אנחנו מתמודדים, והכי חשוב, שיתנו לנו את הגיבוי להשלים את המשימה. הפעם לא עושים חצי עבודה, לא יוצאים לחצי מבצע. אנחנו הולכים למבצע משמעותי לחיסול החמאס בכל רצועת עזה. כל דבר פחות מזה יהיה המחדל הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל. כולם מדברים על המחדל שהיה לפני, המחדל של המודיעין, אבל אני מדבר על מה שעלול לקרות אם לא נעשה את הנדרש ולא נחדש את ההרתעה של מדינת ישראל, וחידוש ההרתעה יהיה רק על ידי פגיעה בכל תשתיות החמאס בכל רצועת עזה ולא שום דבר חלקי ולא שום הפסקות אש".

על התחושה לפיה התמיכה הבינלאומית בישראל הולכת ומתפוגגת לאחר הימים הראשונים בהם התמיכה הייתה גורפת, אומר חבר הכנסת דנון כי "הזעזוע עדיין קיים וגם הציפייה ממדינת ישראל לעשות את הדבר הנכון ולהשמיד את החמאס, ולכן נכון שהזמן עובד ואנשים עוברים לדברים אחרים שעל סדר היום, אבל התמונות הקשות הללו לא נעלמו. כמו שראינו את תמונות דאעש רוצחים אנשים כך לא ישכחו את מה שעשו לנו, והכי חשוב שאנחנו לא נשכח את הרצח הברוטאלי, את החטיפה, את האונס, את השריפה של האנשים בחייהם. לא נשכח את זה. לכן לממשלת ישראל אין מרחב גדול מדי לתמרן. אפשר להחליט מתי ולקחת זמן להתארגנות, אבל ברגע שיוצאים לקרב נגד האויב שלנו זהו קרב של הכרעה".

דנון רואה את הקרב הנוכחי כהיסטורי, כזה שהאויבים שסביבנו בוחנים היטב את תגובתנו ופעילותנו בו לקראת ההמשך.

להערכת דנון עמדתו זו שלו מייצגת את הרוב המוחלט בעם היהודי לא רק בישראל אלא בעולם כולו שמשוכנע שהתגובה צריכה להיות הכרעה ומיטוט מוחלט של כל רצועת עזה. "לא לקחת חלק נקודתי ולא מתקפה כזו או אחרת אלא הכרעה כפי שהאמריקאים ידעו להכריע את דאעש. יש לצה"ל את היכולת ואני סומך על החיילים ועל המפקדים שלנו. כרגע צריך תעצומות נפש לדרג המדיני לקבלת החלטות קשות שיגנו על מדינת ישראל בעתיד. כל פתרון חלקי יסכן את העתיד של ישראל".

דנון משוכנע שבקרוב יגיעו הלחצים הבינלאומיים על ישראל למן את תגובתה ואף להגיע להפסקת אש. את הבקשה הרוסית שכבר הגיעה להביא להפסקת אש הוא מגדיר כחוצפה. "עוד לא התחלנו במבצע, עוד לא הכנסנו אפילו לא טנק אחד לעזה וכבר הם קוראים לדיון במועצת הביטחון להפסקת אש? את השיח הזה צריך למחוק, להתעלם ממנו וללכת להכרעה. אין לנו ברירה אחרת. אנחנו נאבקים על השרידות שלנו, לא כי החמאס יכול להכריע אותנו, עשרים אלף מחבלים לא יכריעו אותנו, אבל אם האויבים שלנו יראו אותנו חלשים הם יקומו עלינו ויעשו בדיוק מה שעשו אותם עזתים שנכנסו לעוטף עזה. לכן צריך להבין שהקרב הזה הוא הקרב על הבית. אין מקום לגמגום או למצמוץ. צריך להכריע".

עוד נשאל חבר הכנסת דנון אודות ערוץ אל ג'זירה הרואה בבמה שהוא מעניק לדנון עצמו הוכחה לכך שהוא ערוץ אובייקטיבי. דנון משיב ואומר: "הופעתי בערוץ אל ג'זירה פעמים רבות, גם כשהייתי שגריר באו"ם, כדי להציג את העמדה של ישראל, אבל ברגע שהם הפכו להיות דוברי חמאס בתחילת המבצע, והתחילו להוציא חומרים עבור חמאס הפסקתי להתראיין אצלם. בעבר האמנתי שצריך להשפיע מול הקהל שלהם, אבל כשהם הפכו בזמן מלחמה למשת"פים של החמאס לא רק שצריך להחרים אותם. צריך להוציא אותם משטח ישראל".