אריה קינג
אריה קינגצילום: ערוץ 7

בעקבות הפרסומים על סטודנטים וסטודנטיות ערביים באקדמיה לאומנויות "בצלאל" בירושלים שהביעו תמיכה במתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, הוציא הבוקר (שני) סגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר סיעת מאוחדים אריה קינג מכתב חריף להנהלת המוסד ולשר החינוך יואב קיש.

במכתב הדגיש קינג כי "לא יחזרו עוד הימים שהופגנה סלחנות כלפי המוסד שלאורך השנים מעניק רוח גבית לגילויי אנטישמיות כלפי צה"ל ומדינת ישראל בשם חופש הביטוי".

עוד כתב כי הוא דורש לראות שינוי מהותי ברוח המוסד ובמידה ולא יפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותו על מנת ולפגוע בתקצוב המוסד האקדמי ששוכן בירושלים.

"בעקבות ריבוי הפוסטים של 24 שעות לאחר פרסום הפוסטים של סטודנטים בבצלאל שהביעו תמיכה ושמחה בטבח של הצורר החמאסי, מהאכזריים ביותר בתולדות האנושות, אף יותר משואת היהודים, לצערי אין זה מפתיע שלקח יותר מיממה עד לקבלת ההחלטה שהתקבלה לאור התגברות המחאה כנגד התנהלות המוסד, שלאורך שנותיו הרבות מוביל מדיניות של השתקה כנגד סטודנטים וסטודנטיות שמעזים להציג עמדות ימניות בעלות נופך ציוני. לא עוד! נגמרה סתימת הפיות בשם אותו חופש ביטוי מעוות שתמיד ביכר את גדולי שונאינו על פני חיילינו ואזרחינו, כאשר כל אמירת ביקורת ימנית, נגדעת באבחה בשם חופש הביטוי והטחת האשמות על ציונות משיחית", כתב סגן ראש העיר.

הוא ציין עוד כי "חופש הביטוי אליבא דהנהלת בצלאל במעמד צד אחד הוביל לאורך השנים לפרסום מיצגי תמיכה בטרור הפלסטיני. דוגמה אחת מיני רבות ארעה במהלך צעדות השיבה על הגדר ב-2018 כאשר הועמד מיצג שכיסה את כל הקירות לאורך מסדרונות המוסד עם שמות ותמונות המחבלים הפלסטינים ברצועת עזה. על השלטים נכתבו באותה עת בין היתר שמות וגילאי 'הנרצחים' בעזה על ידי קלגסי צה"ל ושימוש בציטוטים לאומניים פלסטיניים במטרה להדר ולשבח את אותם שאהידים".

"מנגד", מוסיף קינג, "מיצגים בעלי סמן ציוני לאומי שנתלו במסדרונות המקום, דוגמת מיצג הזדהות עם עקורי גוש קטיף, הוסרו מייד על ידי סטודנטים ערבים בגיבוי ההנהלה וצוות המרצים, כאשר ספירלת השתיקה אוחזת בסטודנטים הישראלים במוסד מונעת מהם לאורך השנים להתלונן פן יבולע להם ויוביל הדבר לנקמה ופגיעה בהישגיהם האקדמיים וביחס הסגל האקדמי כלפיהם. מגנת המוסד ח"כ חנין זועבי מיהרה באותה עת להגן על המוסד בציינה כי 'אווירת הפתיחות בבצלאל, חורגת קצת מהנוף של האקדמיה הישראלית, ששתקה בצורה רועמת ומחרידה מול הטבח האכזרי. זו תעודת עניות לאקדמיה הישראלית שרק סטודנטים או מרצים יהודים מצאו דרך הגיונית למחות נגד זוועת הרצח ההמוני בעזה'".

"אותה רוח אפילה שמבכרת את גדולי שונאינו על פני חיילינו לא תחזור עוד. החל מהקדנציה הקרובה עיריית ירושלים תשים קץ לתופעה הבזויה לפיה בשם חופש הביטוי והאמנות מרשים לעצמם אנשי סגל באקדמיה ירושלמית שמתוקצבת על ידי המדינה להציג מיצגי תמיכה אוטו-אנטישמיים שמצדדים באויבינו המרים, ובמידה ויהיו כאלה אעשה ככל שלאל ידי מנת למנוע כל תקצוב ותמיכה ממשלתיים", סיכם.