בנצי גופשטיין
בנצי גופשטייןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

בארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) מדווחים על עליה של עשרות אחוזים בכמות הפניות שהתקבלו במוקד החירום של הארגון מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל".

היו שותפים למאמץ

מפילוח הפניות, עולה כי מרביתן המוחלט של הפניות מגיעות מצעירות יהודיות המצויות בקשרים עם ערבים, שבעקבות הטבח שביצעו מחבלי חמאס בתושבי עוטף עזה והדרום החליטו כי ברצונן להפסיק לאלתר את קשרן לבני זוגן הערבים.

"אחת הבנות שהתקשרה סיפרה שכאשר חבר שלה הערבי ראה בפעם הראשונה תמונות וסרטונים מהטבח ביישובי העוטף הוא התחיל למחוא כפיים ולשרוק", מספרים בלהב"ה על אחת הפניות שהתקבלו. "היא מיד הבינה עם איזה מפלצת היא חיה והיא החליטה שהיא עוזבת אותו מיד. היא פחדה ממנו, ובסיוע שלנו היא עזבה אותו סופית והועברה למקום בטוח".

בלהב"ה מציינים כי מרבית הפניות מגיעות מבנות המתגוררות בערים מעורבות במרכז ובצפון, וכן מאזורים בדרום.

יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, אומר כי "בשבת חג שמחת תורה כולנו הבנו על בשרנו את מה שאנו זועקים שנים, את מה שהרב כהנא כבר זעק לפני יותר מ-30 שנה: אין דו קיום עם סרטן. כל הפתרונות המגוחכים, וכל האשליות, התנפצו לרסיסים מול המציאות הכואבת מכל. זה הזמן להמשיך את ההתפכחות, בכל מישור. לבנות שעוד איתם אני אומר: תעזבו אותם מהר לפני שזה יקרה גם לכן. האויב הוא לא רק בעזה, הוא גם כאן בתוכנו. תתעוררו".