דונלד טראמפ מתחייב שלא להכניס פליטים מעזה לשטח ארה"ב, ולהחזיר לתוקף את איסור הנסיעות ממדינות מוסלמיות רבות אל ארה"ב.

בשיחה עם תומכיו במדינת איווה אמר טראמפ כי אם ינצח בבחירות לנשיאות בשנת 2024, הוא מתכוון להחזיר מיד את איסור הכניסה של אזרחי מדינות מוסלמיות לארה"ב, עם דגש על עזה, סוריה ומדינות אחרות בהן הוא רואה סיכון בטחוני עבור אזרחי ארה"ב: "אנחנו לא מביאים אף אחד מעזה, סוריה, סומליה, תימן או לוב או מכל מקום אחר שמאיים על הביטחון שלנו. אסרתי על פליטים מסוריה, אסרתי על פליטים מסומליה, מקומות מסוכנים מאוד, ומכל המקומות המסוכנים ביותר בכל רחבי העולם אסרתי על הכניסה שלהם".

"בקדנציה השנייה שלי, אנחנו הולכים להרחיב כל אחד ואחד מהאיסורים האלה. אם אתה מזדהה עם טרוריסטים וקיצוניים אסלאמיים קיצוניים, אתה נפסל מלהיכנס לארה"ב. אם אתה רוצה להשמיד את מדינת ישראל, אתה נפסל. אם אתה תומך בחמאס או בכל אידיאולוגיה שקשורה לזה או למחשבות ממש חולות אחרות שעוברות לאנשים בראש, מחשבות מסוכנות מאוד, אתה נפסל", אמר טראמפ.

הנשיא ג'ו ביידן ביטל בשנת 2021 את איסור הכניסה של אזרחי המדינות המוסלמיות לשטח ארה"ב, אותו הטיל טראמפ.

האיסור כלל כניסה של אזרחי איראן, לוב, סומליה, סוריה, תימן, יחד עם צפון קוריאה וונצואלה. טראמפ גם חזר על דבריו כי בתקופתו בבית הלבן ארה"ב עמדה בתוקף לצד ישראל.

"בזמן שהייתי נשיא ארה"ב הייתה בעד ישראל והתרבות והערכים היהודיים-נוצריים", אמר טראמפ. ג'ף למברטי, אחד מתומכיו של טראמפ שנכח בעצרת באיווה, תמך בהצהרתו של הנשיא לשעבר שלא להכניס פליטים מעזה והתייחס לטבח שביצע החמאס בתחילת המלחמה. "אנחנו לא יכולים לשלוט בגבול שלנו היום, שלא לדבר על חבורה של אנשים שרוצה להרוג יהודים", אמר למברטי.