רס"ן מ', קצין טכני בטייסת 107, מספר בראיון לערוץ 7 על הפעילות שהוא מוביל מאחורי הקלעים כדי שמטוסי הקרב שפעלו באופן מוגבר מתחילת המלחמה יבצעו את משימתם על הצד הטוב ביותר.

"אנחנו כאנשי גב טכני בטייסת קרב אחראים על הכנת המטוסים החל מהתהליכים הפשוטים והבסיסיים ביותר של בדיקת מערכות המטוס ועד לחימושו והתאמתו למשימה הנדרשת. בסופו של דבר אנחנו צריכים להבטיח את בטיחות וכשירות המטוס לטיסה כדי שיביא תוצאה מצויינת לחיל האוויר", מסביר מ'.

לדבריו, "תהליך העבודה שלנו יחסית פשוט. אנחנו מקבלים פקודה מבצעית של מה שנדרש ממנו, מסדרים על פי כמות המטוסים ומוציאים את המשימה לפועל כדי להבטיח שנעמוד ביעד".

"אנחנו מרגישים תחושת גאווה ענקית - יש איתי אנשים שעושים את המשימות שלהם בתחושת שליחות ודאגה לביטחון המדינה ולשמירה על חייה אזרחיה. גם חיילי החובה, גם הנגדים, גם הקצינים והמילואימניקים שנרתמו מהרגע הראשון - כולנו עושים את המשימה יחד", מדגיש מ'.

הוא מציין כי השיח על הצבא המוסרי בעולם בכל הקשור להפגזות בעזה - הוא לא רק מן השפה ולחוץ. "אנחנו חלק ממדינה שמנהלת את כל התהליכים המדיניים שלה בצורה הכי מסודרת שיש ועושים הכל כדי למנוע באזרחים בלתי מעורבים. המטרה שלנו היא לעצור פגיעה באזרחי המדינה ואין לנו כוונה לפגוע במי שלא נדרש".

רס"ן מ' נזכר גם כיצד החלה מבחינתו המלחמה. "כמו רוב מדינת ישראל התעוררתי בבוקר מרעש הטלפונים וההודעות. כמפקד של המערך הטכני בטייסת קרב אני מארגן במהירות את האנשים ונערכים. כבר מהשלבים הראשונים של הלחימה קיבלנו משימות ויצאנו לדרך. החל מהרגע הראשון שקיבלנו משימות לטייסת ואני יודע שכל מטוס שיצא מכאן יצא בצורה הטובה ביותר כדי להגן על ביטחון אזרחי ישראל ועל הבית".