חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: Moshe Shai/FLASH90

איש התקשורת חנוך דאום כתב בדף הפייסבוק שלו כי לדעתו ישראל חייבת לתת מכה אנושה לחמאס בעזה והתגובה צריכה להיות "משוגעת", כלשונו.

"גם אני מאלה שסבורים שהתגובה בעזה חייבת להיות קטלנית, אכזרית, לא מידתית ומשוגעת. פשוט משוגעת. ולא. זו לא נקמה (לא שיש בושה ברגש האנושי הזה). זה עניין קיומי", הדגיש דאום.

הוא מנה שלוש סיבות מדוע לדעתו מדובר במלחמה קיומית. "אי אפשר לחיות בשכנות עם נאצים. אתה לא עושה עם נאצים סבב לחימה והפסקות אש - כי הם יתארגנו ויחזרו לעשות דברים שנאצים עושים. נאצים אתה חייב להכחיד".

דאום הוסיף סיבה שנייה. "כי כל העולם הערבי מתסכל לראות מה תג המחיר על טבח ביהודים. אם נסתפק בהפלת בניינים- הטבח הבא יגיע. בצפון, בגדה, בערים מעורבות ואיפה לא. התגובה בעזה צריכה להיזכר מאה שנים קדימה. האירוע חייב להסתיים בזיכרון היסטורי ברור: זו טעות קשה להתעסק עם ישראל".

הסיבה השלישית שהציג היא "כי כבר עכשיו אנשים בישראל חיים בחרדה. הביטחון האישי נפגע באופן אנוש. ואם לא נכחיד את הרעים יהיה עוד טבח כזה, ואם יהיה עוד טבח כזה - אנשים לא ירצו לחיות כאן יותר. ישראל תהיה מקום לא בטוח עבורם. אם פעם בשנתיים יכנסו לנו לבתים וירצחו תינוקות- לא תהיה ישראל. כולם יברחו".

"יש רק שתי אפשרויות: או שנשמיד, או שנושמד", סיכם.