מתחם הטבח ברעים
מתחם הטבח ברעיםצילום: Chaim Goldberg/Flash90

משרד הרווחה מפרסם הערב (ראשון) נתונים קשים מאוד לפיהם מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס בעוטף עזה הותירה 21 ילדים מ-13 משפחות ללא הורים - מרביתם התייתמו.

אחת הילדות בת ה-4 חטופה בעזה. ילדה נוספת איבדה את אימה ואביה נחטף לעזה.

מפרוץ האירועים, פעלו עובדים סוציאליים של המשרד ושל הרשויות המקומיות לאתר את כל הילדים שאיבדו את הוריהם ויצרו קשר עם כלל המשפחות שבהן שוהים הילדים.

נמסר כי צוותים ייעודיים יעניקו להם מעטפת טיפולית הכוללת טיפול רגשי, נפשי, חומרי ומיצוי זכויות מול כל הרשויות האחרות. כמו כן, המשרד פועל להסדרה של מעמד המשפחות למשך שלושה חודשים שבמהלכם ייבחן מצב הילדים והמשפחות ומתן מענה לצרכים שיתעוררו.

שר הרווחה יעקב מרגי אמר כי "העובדה שכל כך הרבה ילדים הם קורבנות של המתקפה האכזרית של החמאס הופכת את הבטן. הנחתי את גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד לפשט כל תהליך ולזרז את מתן המענים הן לילדים והן למשפחות האומנות אותן בעת הזאת. משרד הרווחה ערוך לתת טיפול ארוך טווח וממוקד טראומה, לכל ילד וילדה שנפגעו מהמתקפה הנפשעת הזאת ובפרט לילדים שנותרו יתומים".

"מדינת ישראל תהיה להם לאימא ולאבא ותדאג להם במשך כל חייהם ולא נחסוך במאמצים ובמשאבים על מנת לסייע להם להשתקם", סיכם.

לפחות 1,400 ישראלים נרצחו ונפלו בקרבות מאז פתח חמאס במתקפת הפתע על ישראל, ונמסרה הודעה למשפחות של 212 חטופים. משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 299 פצועים מאושפזים בבתי החולים, מהם 47 במצב קשה, 178 במצב בינוני ו-87 במצב קל. מאז תחילת המלחמה פונו לבתי החולים 5,132 פצועים, מהם 12 במצב אנוש, 287 במצב קשה, 775 במצב בינוני, 3,614 במצב קל, 279 נפגעי חרדה ו-165 בהערכה רפואית.