סגן אלון, המשמש סגן מפקד פלוגה בגבעתי, שוחח עם ערוץ 7 וסיפר על המהלך שעבר מהרגעים הראשונים של המלחמה שתפסו אותו במיטה בבית ועד לסוף יום הלחימה והתמונות הקשות שלא ישכח לעולם.

"השבת הזאת, פוגשת אותי, באזור השעה שמונה בבוקר. אמא שלי מעירה אותי ואומרת שהתחילה מלחמה. אני פותח את הטלפון ומבין את הסיטואציה ושהיא חריגה. אני המפקד היחיד שבמסגרת שלי שלא שומר שבת ולכן התחלתי לעדכן במעט הפרטים שידעתי וביקשתי שיתקשרו לכל החיילים וכך ניהלנו חמ"ל פלוגתי מאזור השעה תשע בבוקר עד לשתים עשרה ורבע. צלצלתי לאחר המפקדים שנמצא ברחוב שלי ויצאנו יחד להביא ציוד מהבסיס ולהמשיך לאזור הדרום להילחם", הוא מספר.

"אנחנו מגיעים לבסיס, מארגנים את הציוד, נוסעים דרומה שלושה מפקדים וחיילים. יצאנו לשדה תימן, הבסיס של החטיבה, משם ממשיכים תנועה לכיוון מערב עוברים בסמוך לאופקים ועושים שם איזושהי סריקה מהירה, בשלב הזה כבר יש שם כוחות", ממשיך סגן אלון לתאר. "אנחנו עוברים ביישובים ופוגשים הרבה מחבלים. יש איזו תמונה של כישלון ושהובסנו על ידי המחבלים וזה לא נכון, כי על כל חייל הרוג שלנו ראיתי כמה וכמה מחבלים הרוגים".

השיירה שהוא מוביל עוברת כמעט בין כל היישובים. "במהלך התנועה אנחנו מבינים שיש אפשרות להיתקלויות ומוכנים אליהן. יצאנו בשיירה וכולם חזרו בריאים ושלמים - חצינו את הרצועה מדרום לצפון. היינו דרוכים ומוכנים ולא היה פחד. כל מי שבא להילחם ולקח חלק, בין בהיתקלויות עם מחבלים ובין אם בפינוי גופות לאחר, בא עם נכונות להקריב - פיזית ונפשית".

סגן אלון והכוחות שאיתו ראו כבר הרוגים רבים בדרכם - אבל למראות הלילה הראשון של המלחמה - דבר לא הכין אותם. " בסוף הלילה הזה הגענו לכיסופים. מי שמכיר את הגזרה, יודע שהמוצב נמצא בצמוד לש"ג של הקיבוץ. הגענו כשכוחות נלחמו במחבלים שעוד היו שם. גדוד אחר החל בפינוי גופות ואנחנו חברנו אליו. המראות היו קשים מאוד. גם של חיילים שחירפו נפשם בעבור אנשי הקיבוץ שאת חלקם חילצנו. המראות מזעזעים ולא קשורים לשום דבר נורמלי - אישה מבוגרת ששוכבת מתה, תינוק בלי ראש - זו לא לחימה. היה שם טבח ושחיטה".

עם זאת הדבר לא פגע במורל הלחימה. "מבחינת הרוח החבר'ה מוכנים - גם ברמה הפיזית-מקצועית וגם ברמה המנטלית. האסון הזה פגש את כולם במקום כזה או אחר - ועדיין מצליחים לשמור על מורל גבוה ומוכנות לכל פקודה. הכוח הזה נשאב בין היתר מהאזרחים שבאים ומביאים הכל לחיילים - שפע שלא פגשתי בצבא בעבר - הדברים האלה בסוף יביאו את הניצחון".