דגן בחלוקת הנשקים
דגן בחלוקת הנשקיםצילום: רועי חדי

ראש מועצת שומרון יוסי דגן חילק אמש בתיאום עם צה"ל נשקים לכיתות כוננות, זאת שבוע לאחר המהלך התקדימי שהוביל במסגרתו נרכשו בעלות של מיליונים 300 נשקים.

הרכישה נעשתה בתמיכת ידידי השומרון בחו"ל ובתיאום ובאישור המשרד לביטחון לאומי ובתיאום מלא מול צה"ל ומשרד הביטחון.

הנשקים שרכשה המועצה הם רובי סער ערד (M16 מדגם M4 משודרג) - ללוחמה בשטח בנוי המשמש את הימ"מ ויחידות העילית ונרכשו מחברת IWI (תע"ש לשעבר). כמו כן נרכשו 100 רובי סער מחברת אימתאן בכרמיאל.

דגן אמר במעמד חלוקת הרובים: "אנחנו עומדים ביחד באגרוף ברזל, מאוחדים ומגובשים. אנו נותנים את חלקנו בהגנה על הישובים בשומרון ומתוך כך שותפים בניצחון, של מדינת ישראל. מה שקרה, לעולם לא יקרה שנית. אנחנו נגן על השומרון, אנחנו נגן על מדינת ישראל ויש כאן התגייסות מוחלטת בכל היישובים בצפון השומרון, מרכז השומרון, בגב ההר, בגוש קנה, בגוש מערבה, תאנים בכל מקום, בקדמה. אנחנו כאן עומדים גם על החיים שלנו וגם על הכבוד של עם ישראל".

דגן הודה לידידי השומרון באירופה ובארה"ב שתרמו מיליוני שקלים לרכישת הנשקים: "אני מבקש להודות לידידי השומרון ברחבי העולם ממיאמי, מנהטן, לוס אנג'לס, ממונטריאול, מפריז, מלונדון בכל מקום ומקום שבמשך שנים מלווים אותנו ועוזרים לנו. ועכשיו התגייסו, פתחו את ליבם במיליונים רבים, כדי לעזור בנשקים, באמצעי ההגנה ואמצעי לחימה. אנחנו יהודים! אנחנו לא מפחדים ואנחנו בעזרת השם ננצח יחד את הברברים האלה".

בנימין הורגן, ששכל את אשתו אסתר בפיגוע אכזרי והצטרף לכיתת הכוננות ביישובו "טל מנשה", הודה למועצה על קניית הנשקים: "אני רוצה להודות מעומק ליבי לכל התורמים, ליוסי דגן ולכל מועצה אזורית שומרון, שדאגו לציוד המאפשר לנו להגן על הישובים על המשפחות שלנו, ועל המדינה שלנו. אנחנו התכנסנו כאן אזרחים וחיילים כאחד כדי לנצח, לא ניתן לברברים הללו לעשות ככל העולה על רוחם. תודה רבה על כל התמיכה שלכם בזכותכם נוכל להגן על הבית ועל המשפחות שלנו".

בצוות האסטרטגי לרכישת הנשקים השתתפו: מנכ"ל המועצה אמיתי רויטמן, מנהל אגף הבטחון יהונתן שמחי והקב"טים האיזוריים, מרכז המבצע גדי קינד מאגף הבטחון, רעות כץ מנהלת הצוות האסטרטגי בלשכת ראש המועצה.