סטודנטים
סטודנטיםצילום: איסטוק

ראשי אוניברסיטאות המחקר הודיעו הבוקר (שלישי) על דחייה נוספת של פתיחת שנת הלימודים בשל "מצב המלחמה והאחוז הגבוה של מגויסים למילואים בקרב הסטודנטים והסגל".

בהודעתם נכתב כי הלימודים לא ייפתחו לפני ה-3 דצמבר. "לפני פתיחת הסמסטר, תינתן הודעה מקדימה של שבועיים שיוקדשו לחזרה לשגרה ולמסלול האקדמי ובסיומם יחלו הלימודים".

עפ י הערכות, כ-30% מהסטודנטים באוניברסיטאות גויסו למילואים. "אנו שואפים ששנת הלימודים תתקיים במלואה ותכלול שני סמסטרים מלאים", נכתב בהודעת ראשי אוניברסיטאות המחקר. "ככל שיעלה הצורך, שנת הלימודים תגלוש גם לתקופת הקיץ. ההחלטות הפרטניות לגבי מבנה שנת הלימודים יתקבלו בכל אחת מהאוניברסיטאות".

ביום ראשון דרשו יושבי ראש אגודות הסטודנטים באוניברסיטאות והמכללות הגדולות שלא לפתוח את סמסטר א' - לאחר שפתיחת השנה נדחתה ל-5 בנובמבר.

במכתב ששלחו לראשי האוניברסיטאות כתבו: "מעט הסטודנטים שיכולים לחזור לשגרה יזכו לשבת בשולחן הלימודים ולרכוש כלים שבשעת שגרה יסייעו להם בהצלחה בלימודים ובשוק העבודה. והרוב הגדול של הסטודנטים ישארו מאחור ויצברו פער שלא נצליח להשלים עבורם. נבקש לפתוח את השנה כאשר משרתי ומשרתות המילואים, משרתי כוחות הביטחון והסטודנטים המתגוררים בדרום, יכולים להימצא גם הם בפניות ללמוד ולפתוח את השנה ככולנו".