ביידן
ביידןצילום: Miriam Alster/Flash90

ממשל ביידן מתכונן לפינוי פוטנציאלי של מאות אלפי אזרחים אמריקאים המתגוררים במזרח התיכון - במיוחד בישראל ובלבנון - אם המלחמה תסלים, כך דיווח היום (ג') ה-"וושינגטון פוסט".

הדיווח מסתמך על ציטוט של ארבעה פקידים בממשל ביידן, המכירים את תוכנית המגירה של הממשל האמריקני אם הלחימה בעזה תסלים ותתרחב למערכה נוספת בגבול הצפון עם חיזבאללה. "התוכנית הזו היא תרחיש גרוע ביותר", הבהירו הגורמים.

נראה כי גורמי הטרור המקושרים לאיראן מנסים כל העת לדחוף את ארה"ב להתערב בלחימה של ישראל בחמאס, ולכל הפחות אותם גורמי טרור העלו את רף התקיפות על בסיסים אמריקניים ברחבי המזרח התיכון. אמש דווח כי בוצעו תקיפות של מיליציות איראניות כמעט באותו הזמן בשלושה בסיסים אמריקניים בסוריה, דבר שלפי הדיווחים אילץ את הנשיא ביידן לעצור את דבריו במסיבת עיתונאים ולצאת במיידי מחדר התדרוכים, לתדהמת הכתבים ששהו במקום. הנשיא אמר כמעט במקבי להיוודע התקיפות: "אני מתנצל, אני צריך לעזוב לחדר המצב".

לפי הדיווחים, המל"טים תקפו בסיסים אמריקניים באזור שדה הנפט 'אל-עמר' שבמחוז דיר אל אזור, וכן בבסיסים א-תנף וא-שדאדי.

התוקפנות של הפרוקסי האיראניים בסוריה ועיראק מרשים לעצמם לאחרונה להגביר את כמות תקיפות המבוצעות נגד האמריקניים, ואפשר כי תקיפות אלו מיוחסות להתבטאויות המגיעות ממנהיג איראן עצמו, כפי שהבהיר למפקד 'כוח קודס' לגבי אפשרות כניסה ללחימה של הכוחות הפרו איראניים במרחב.