הפגנות אנטי ישראליות בניו יורק על רקע המלחמה
הפגנות אנטי ישראליות בניו יורק על רקע המלחמהצילום: רויטרס

המלחמה בישראל ממשיכה לגרור גילויי אנטישמיות ברחבי העולם, ובעיקר בארה"ב. "הליגה נגד השמצה" פרסמה דו"ח חדש ממנו עולה כי מאז פרוץ המלחמה בישראל בתאריך 7 באוקטובר, תועדו 312 תקריות על רקע אנטישמי בארה"ב.

מדובר בעליה של 388 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 190 מהתקריות האנטישמיות האלו היו קשורות ישירות לפרוץ המלחמה בישראל.

על פי הדו"ח החדש מאז 7 באוקטובר התקיימו בארה"ב 400 עצרות פרו-פלסטיניות "כאשר 25 אחוזים מהן כללו תמיכה מפורשת או מרומזת בחמאס ו/או אלימות נגד יהודים בישראל".

מנכ"ל הליגה נגד השמצה, ג'ונתן גרינבלט, אמר עם פרסום הדו"ח היום כי "כאשר מתפרץ סכסוך בישראל, תקריות אנטישמיות מתרחשות מיד לאחר מכן בארה"ב ובעולם. מבעלי עליונות לבנה בקליפורניה המציגים כרזות אנטישמיות בגשרי כביש מהיר ועד אנטי-ציונים רדיקלים המתנכלים ליהודים בגלל תמיכתם האמיתית או הנתפסת במדינה היהודית. אנו עדים לעלייה מטרידה בפעילות האנטישמית כאן בארה"ב בזמן שהמלחמה משתוללת מעבר לים".

חלק מהאירועים שתועדו על ידי הליגה נגד השמצה כללו תקיפות, ונדליזם ועלבונות מילוליים שהופנו כלפי יהודים או כאלו שנתפסו כיהודים על ידי התוקפים.

הדו"ח ציין גם עלייה חדה בהתבטאויות האנטישמית באינטרנט, עם עליה של כמעט אלף אחוזים בממוצע היומי של הודעות אלימות המזכירות יהודים וישראל בפלטפורמת ההודעות טלגרם בימים שלאחר הטבח שבוצע על ידי חמאס.

במקביל לעלייה הדרמטית בתקיפות על רקע אנטישמי בארה"ב, סיפרו ראשי הליגה נגד השמצה כי גם הרשויות בצרפת ובגרמניה דיווחו על עלייה במתקפות אנטישמיות מאז 7 באוקטובר.