הטיפול בפצוע
הטיפול בפצועצילום: באדיבות המצלם

שני רועי צאן הותקפו הבוקר (חמישי) באבנים שיידו לעברם פלסטינים סמוך לצומת רימונים שבבנימין. אחד מהם, כבן 25, נפצע באורח קשה וחברו נפגע באורח קל.

הם טופלו ע"י צוותי הרפואה של איחוד הצלה ופונו לבית החולים שערי צדק.

חובש איחוד הצלה, נתנאל בוקאיה, סיפר: "לדברי עוברי אורח, הם נחבלו בראשם כתוצאה מיידוי אבנים. הענקנו להם סיוע רפואי ראשוני בזירה בסיוע צוותי רפואה של צה"ל ולאחר מכן שניהם פונו לבית החולים שערי צדק כשבשלב זה מצבם מוגדר קשה וקל עד בינוני".

מחקירה ראשונית של גורמי הביטחון עלה כי רועי הצאן הותקפו על ידי פלסטינים שהיו בשטח בחסות מסיק זיתים והמתינו להם.

משליכי האבנים נמלטו לכפר דיר ג'ריר הסמוך יחד עם כל קבוצת המוסקים.

אליהו אוחיון, תושב כוכב השחר שהגיע למקום, תיאר: "מדובר באירוע קשה מאוד. כשהגעתי למקום הבחנתי בשני רועי צאן פצועים, אחד ללא הכרה ומפרכס. המחבלים שאחזו באלות התקרבו לרועים בחסות מסיק ערבי שהתקיים בסמוך לצומת, הגיחו לפתע מבין עצי הזית וביצעו לינץ' אכזרי ברועי הצאן. אלו רועי צאן מסורים, שמתגוררים עם משפחותיהם בחווה הסמוכה ושומרים יום יום על אדמות המולדת".

"הכתובת הייתה על הקיר באדום בוהק. בכל התקופה האחרונה התריעו התושבים באזור שוב ושוב כי המסיק הערבי מהווה כיסוי לתכנון מתקפות אלימות כנגד היהודים, ריגול ואיסוף מודיעין, אך בצה"ל התעלמו והחליטו לאפשר את המחדל הנורא הזה. היום קיבלנו את תוצאותיו בדמות יהודים יקרים שנפצעו קשות", הוסיף.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ פנה לדרג המדיני בדרישה לעלות להתקפה מוחצת מול הטרור ביהודה ושומרון. "אנחנו מעריכים את פעולת המעצרים הנרחבת נגד מחבלי חמאס ואת היקף העבודה הקשה של הכוחות, אבל צריך לעלות שלב ולעלות להתקפה מוחצת. אין שום הבדל בין ערביי עזה לערביי יהודה ושומרון, השאיפות שלהם אותן שאיפות. כדי שלא יהיה בכפר סבא והמרכז את מה שהיה בקיבוצי עוטף הזה חייבים לעבור להתקפה מוחצת שתשטוף את השטח ותעביר מסר ברור לכל האוכלוסייה. רק גישה כזו תבטיח שביהודה ושומרון לא תפרוץ חזית נוספת".

"המסר הזה צריך לעבור באפס סבלנות גם ביחס לפעולות הערבים בשטח בימים האחרונים שמנצלים את העיסוק הבטחוני כדי להשתלט על שטחים ולבנות בתים לא חוקיים", אמר ראש מועצת בנימין.

בארגון השומר יו"ש הגיבו: "בימים בהם החמאס וחיזבאללה מרימים את ראשם ומאתגרים את ביטחונם של אזרחי ישראל ומשתקים את חייהם של מיליוני אזרחים במדינת ישראל, חקלאי יהודה ושומרון העונדים בחזית וחשופים מדי יום לטרור המסכן את חייהם באופן תמידי".

"דווקא כעת, כאשר כל העולם רואה ויודע כעת כי חמאס בעזה זהה באופן מוחלט לדעא"ש ולנאצים - חשוב לזכור כי גם מעשי הטרור מטעם ארגוני הטרור ברשות הפלסטינית, מהווים זרוע נוספת של ארגונים הזהים באופן מוחלט לדעא"ש והנאצים. לכן, ולמען חיזוק ההתיישבות והביטחון הלאומי של כלל אזרחי ישראל אנו קוראים לציבור להתגייס לשמירות ולתרום למלחמה בטרור", לשון תגובת הארגון.