חברת ויקס
חברת ויקסצילום: אייסטוק

קורטני קארי, ראש צוות בחברת הטכנולוגיה הישראלית WIX בדבלין שבאירלנד פוטרה מתפקידה אחרי שכינתה את ישראל "מדינת טרור".

היא כתבה את הדברים בחשבון הלינקדין שלה והוסיפה כי "הציונות היא שורש האלימות".

"היום אני גאה להיות אירית, לעמוד בסולידריות עם העם הפלסטיני נגד האפרטהייד הישראלי עם למעלה מ-25 אלף מפגינים", כתבה בפוסט בו טענה כי "הסיבה העיקרית לאילמות היא אידיאולוגיה ציונית השוללת את הזהות הפלסטינית".

נשיא החברה ניר זוהר כתב לאחר המקרה: "בימים האחרונים קיבלתי הודעות מעובדים ישראלים וקולגות מכל העולם ששלחו לי צילומי מסך של אחת מעובדי WIX שקבעה כי ישראל היא מדינת טרור".

"חברי הצוות שלנו בישראל עברו כל כך הרבה מאז הפיגוע הנורא של חמאס ב-7 באוקטובר. הם באבל, חלקם איבדו את בתיהם, אחרים איבדו חברים ובני משפחה. אחרים ננעלו במשך שעות בזמן שנורו יריות מחוץ למקלטים שלהם וחברים שלהם נרצחו".

"העובדת פרסמה בשבוע שעבר משהו בסגנון דומה. היא התבקשה על ידי המנהל שלה להיות רגישה לאחר שנאמר לה כמה כאב זה גורם לעמיתיה היא הסירה את הפוסט. כמה ימים לאחר מכן פרסמה פוסט חדש בו הפנתה אצבע מאשימה לעבר קורבנות הטרור הנורא".

לסיום כתב: "WIX היא חברה פתוחה וליברלית. לא ננסה להגביל את דעותיו הפוליטיות של אף אחד, אבל אנחנו מחזיקים גם בסט ערכים פנימיים לגבי רוח הצוות, השותפות והידידות שלנו. האשמות אלו בזמנים כאלה לא רק פוגעות ברוח הצוות הישראלי שלנו, הן גם מאיימות על הקשר הגדול בין משרדינו בדבלין עם 500 חברי הצוות שלנו ועמיתיהם הישראלים. לכן החלטנו להיפרד מעובדת זו".