ראש מועצת שומרון: "חמאסניקים תקפו - מגבה לחלוטין את היורה!"דוברות מועצה אזורית שומרון

לוחם צה"ל בחופשה ירה בשבת בפלסטיני בן 40 לאחר שהותקף עם משפחתו ליד היישוב רחלים שבשומרון.

מדובר צה"ל נמסר כי "חיכוך אלים התפתח מוקדם יותר בין מספר פלסטינים לאזרחים ישראלים סמוך ליישוב רחלים שבחטיבת שומרון. דווח על פלסטיני שנהרג באירוע. כוחות צה"ל ומשטרת ישראל קפצו לנקודה בעת קבלת הדיווח, טרם הגעתם החיכוך פוזר. לאחר תחקור ראשוני, מסתמן כי חייל צה"ל בחופשה לקח חלק באירוע. נפתחה חקירה לבירור נסיבות המקרה".

באופן חריג, במועצה האזורית שומרון פרסמו הודעה בשבת, "פלסטינים ביצעו מסיק זיתים ללא תיאום עם הצבא כנדרש בכל שנה בסתיו ובפרט בתקופה זו, ובצמוד לגדר היישוב רחלים. משפחה מהישוב שעברה במקום הותקפה באבנים על ידי הפלסטינים. בן המשפחה, לוחם בחופשה, ירה עם נשקו כאזהרה לעבר אחד הפלסטינים שסיכן את משפחתו ומיד דיווח על כך למפקדיו. על הפלסטיני שנמצא פגוע נמצאה אבן גדולה בידו".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר "באישור מיוחד של רב השומרון הרב אליקים לבנון פרסמנו הודעה כדי להזים את הפייק ניוז על הארוע ליד רחלים. מדובר במשפחה שהותקפה ליד המטע שלהם בידי עשרות חמאסניקים - אני מגבה את הלוחם שירה לחלוטין". הוא טען כי "המסיק משמש נקודת יציאה לטרור, לא היו מאפשרים מסיק לחמאסניקים מבית חנון 300 מטרים מבארי".

לדברי דגן, "הפורעים מהכפר סאוויה הסמוך תקפו את בני המשפחה באבנים וסלעים וסיכנו את חייהם. אחד מבני המשפחה, לוחם צה"ל המוצב בגבול הצפון שיצא לשבת לחופשה, ביצע ירי הגנתי באוויר, בהמשך לכיוון הרגליים, דיווח על כך למפקדו בזמן אמת וחילץ את בני המשפחה ממטר האבנים והסלעים. לטענה מאוחרת של הפורעים, אחד הפורעים נפגע ונהרג".

דגן דרש "להפסיק השנה באופן מיידי את המסיק בקרבת הישובים ביהודה ושומרון שמשמש כפלטפורמה להוצאת טרור. מתיעוד בפייסבוק שהעלו אנשי החמאס, נראה המחבל הפצוע מיד לאחר הירי שרוע על הרצפה, כשליד כף ידו אבן גדולה, וכן בסרטון נראה מחבל נוסף שמגיע במיידי לטפל בו כשגם בידו אבן גדולה".