הפגנה בפסגת זאב
הפגנה בפסגת זאבצילום: יהודה כהן

מאות מתושבי פסגת זאב הפגינו הערב (ראשון) בעקבות עלייה בכמות אירועי הטרור באזור.

"תושבי פסגת זאב חיים בפחד. לצערנו אנחנו מכירים את השכנים שלנו, שומעים טוב מאוד את כמות הנשק והאמל"ח שלהם, ורואים את הפרסומים מתוך הרשתות החברתיות שלהם. אנחנו יודעים מה הם חושבים עלינו ומה הם רוצים לעשות לנו. לא מעט טרוריסטים יצאו מקן הצרעות הזה", סיפר הרב אביאל סליי, תושב פסגת זאב.

"לא הגיוני שאנחנו נחיה בפחד - וקל וחומר שהחששות שלנו - עלולים חס וחלילה חס וחלילה להתממש. חייבים לשנות את המשוואה", הוסיף.

סליי ביקש להדגיש כי התושבים "מכירים טובה לכוחות הביטחון כולם. אנחנו מכירים אישית חלק מהשוטרים ויודעים שהם מתוחים עד קצה גבול היכולת ואף מעבר לזה. הם עושים עבודת קודש, ואנחנו אסירי תודה לכולם".

טל שיין, תושבת פסגת זאב, דרשה מהממשלה לפעול באזור מגוריהם כדי למנוע פיגועים אפשריים. "הדרישה שלנו היא כלפי הדרג הגבוה וכלפי הדרג המדיני. אחרי השבעה באוקטובר אנחנו לא יכולים להישאר בקונספציה שגדר תשמור עלינו. לא משנה כמה אמצעי הגנה נוסיף. אי אפשר לחיות את העבר. היום ברור לכולם שאין להסתמך על הגנה והכלה. חייבים ליזום פעילות, להגיב על כל התגרות הכי קטנה, להכניס כוחות, לבצע מעצרים, לאכוף את החוק ולהרתיע את האויבים. צריך להתחיל לאסוף נשק ותחמושת שנמצאים שם בכמויות מטורפות".