ד"ר צבי סדן
ד"ר צבי סדןצילום: עצמי

אליהו יוסיאן, מעניין למה לא שמענו עליו עד לפני שלושה שבועות, השיב ליריב אופנהיימר - נציג אותנטי של השמאל הישראלי, ש"אם היינו רוצים להקשיב לבורות הנאורה שלכם ... היינו מאבדים מדינה יהודית".

בורות זה עניין אחד. רבים בשמאל הם אכן בורים גמורים. רשעות זה דבר אחר. אופנהיימר אומר שיוסיאן קורא ל"השמדת עם בפריים טיים".

זאת רשעות. אופנהיימר ממש לא מקורי. מה שהוא אומר זה בדיוק מה שאומרים היהודים האנטי ציונים הארסיים ביותר בארה"ב, שהמלחמה של ישראל בפלסטינאצים תושבי עזה היא רצח עם. זאת אמירה של אנשים רשעים, שלא רק שאיבדו את יכולת ההבחנה בין טוב לרע, הם הופכים את הרע לטוב ואת הטוב לרע.

"השטן הטוב", כך כינה יהושע ייבין יהודים כאלה כבר בשנת 1937, בספרו 'ירושלים מחכה'. ברל כצנסלון ראה ברשעים כמו אופנהיימר את עמלק. כחודש אחרי פרוץ המרד הערבי שהחל באפריל 1936, הוא נשא את נאום האחד במאי שלו, 'אל מול פני האומה', שבו גם אמר את המשפט המפורסם "היש עם בעמים אשר הגיעו לידי סילוף כזה" וגו'. בנאום הזה הוא זיהה את עמלק באנשי הפק"פ הסטליניסטים, וגם באותם יהודים "שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל יסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את ליבם רגש הערצה והתמכרות".

כצנלסון הזכיר פרק אפל ומושכח בהיסטוריה של העם היהודי, של שיתוף פעולה מלא בין יהודים לפוגרומיסטים. "ברוסיה ב-1881, בעצם ימי הפרעות (סופות בנגב), ישבו בנים ובנות לעם ישראל והדפיסו בחשאי, מתוך מסירות-נפש, פּרוֹקלַמַציוֹת הקוראות לפוגרומים, מתוך תקוה שהדם היהודי שישפך יעזור להתקוממותו של המוּז'יק הרוסי. אכן, יודעת ההיסטוריה העברית כל מיני רנגטים ודגנרטים. צורות שונות ל'שמד'!"

הפרוקלמציות שפעם נכתבו בסתר, נאמרות היום בגלוי, כך שכל העולם יוכל לשמוע את דברי השבח וההערצה ששופכים יהודים רנגטים ודגנרטים על ראשם של הפלסטינאצים.

ביום שבת ה-7 באוקטובר, Jewish Voice for Peace צייץ מחדש ציוץ של פלסטינאצית אחת בשם ג'נין, שמראה את התמונה של השופל שפורץ את הגדר, שגרם לשערותיה לסמור מרוב התרגשות. מי שקיבתו מספיק חזקה כדי לגלול את עשרות הציוצים של הארגון הזה מה-7 באוקטובר ואילך, לא ימצא מישהו שדיווח על הזוועות שביצעו פלסטינאצים ביהודים, באותו יום שאני קורא לו 'שואה בנגב'.

הסיבה לכך פשוטה. היהודים העמלקים האלה מצדיקים מעשי זוועות שאי אפשר אפילו לדמיין אותם, בטענה השקרית והמרושעת של כיבוש ואפרטהייד וקולוניאליזם ושאר ירקות רקובים שמשווקים מורי המוסר הפרוגרסיבי, הנאור והמרושע, שכבר מזמן הפכו את מדינת היהודים לרוע בהתגלמותו.

עוד ארגון יהודי אמריקאי עמלקי הוא המגזין האינטרנטי Jewish Currents, שהרעיונות שלו מזינים את ביב השופכין הזה שנקרא 'הארץ', שמזין בתורו את שונאי ישראל מבית ומחוץ. במגזין הזה אפשר למצוא את "טובי המוחות" של עמלק, ביניהם גם ה"עילוי" פיטר ביינרט, וגם אחד בשם אלכס קיין שפרסם את 'קריאות להפסקת אש אינן מעניינות את הקונגרס' ביום שישי, ה-27 באוקטובר.

קיין מתחיל את המאמר שלו כך: "ב-16 באוקטובר, תשעה ימים אחרי מתקפת החמאס על ישראל ובעקבותיה תחילת המלחמה של ישראל נגד עזה...". "מתקפה", כך מכנה קיין מסע רצח שהסתיים ב'שואה בנגב'. מילה לא תמצאו במאמר הזה על מעשי הזוועה של הפלסטינאצים, כי מה שמעניין את קיין זה רק – הסכנה מהיחלשות השפעתם של היהודים הפרוגרסיבים בעקבות מתקפת הרצח והביזה של פלסטינאצים.

אחת הדמויות העמלקיות המשפיעות ביותר היא ג'ודית באטלר, פמיניסטית רדיקלית מרושעת, תומכת החרם על ישראל, שמופיעה בדמות של 'השטן הטוב'. באטלר היא גם תומכת נלהבת ב"זכויות פלסטיניות", שהן ענף מיוחד בכל הדבר הזה שנקרא זכויות אדם. באטלר שהיא גם תומכת חמאס וחיזבאללה, הסבירה אחרי מלחמת לבנון השנייה את פשר תמיכתה בשני ארגוני טרור שכל מטרתם השמדת ישראל. הארגונים האלה, היא אומרת, הם "תנועות שמאל חברתיות פרוגרסיביות חשובות ביותר, חלק מהשמאל הגלובלי".

באטלר הוזמנה לערוץ החדשות האינטרנטי Democracy Now בעקבות מכתב שנשלח גם מטעמה לנשיא ביידן, שדורש הפסקת אש עכשיו. "כולנו צריכים לקום, להתנגד ולקרוא לשים קץ לרצח עם (הפלסטינאצי)" אמרה באטלר בפרצוף אקדמי רציני. "עד שפלסטין לא תשוחרר" הוסיפה להצדיק את המוסריות העמלקית שלה, "נמשיך לראות אלימות. נמשיך לראות את האלימות המִבְנית הזאת (של ישראל), שגורמת להתנגדות (הפלסטינאצית)". היהודים הם הנאצים, אומר העמלקי.

המוסר העמלקי, שבגללו בא הציווי למחות את זכרו, הוא המוסר האנטישמי שרואה ביהודי את הגורם לכל העוולות והצרות שבעולם, ולכן צריך להשמיד אותו. העמלקי הופך את הטוב לרע, ואת הרע לטוב. זה מה שעושה באטלר. זה מה שעושה יאיר גולן. זה מה שעושים כל אלה שמשווים בין ישראל לנאצים, בין מצביעי הימין לנאצים.

המוסר היהודי, לעומת זאת, שואף למחות גם את זכרו של עמלק, כי המוסר הנצחי הזה, שיודע להבחין בין טוב לרע, גם יודע שכל נוכחות של עמלק משמעה המשך השנאה הרצח ומעגל הדמים. כל עוד עמלק נוכח בקרבנו לא יכול להיות שלום, עכשיו ובכלל.

"זה או אנחנו או הם" אמר שר הביטחון יואב גלנט, שלשם שינוי נראה שהוא מבין בדיוק את האיום שמולו ניצבת מדינת ישראל. היהודים העמלקים, הרשעים שבחרו ב"הם", מזנבים בנו, והם מצליחים לתפוס רבים מהבורים, חלשי הדעת, רפי השכל וחסרי האמונה. כדאי שכולנו נדע את זה.