בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Chaim Goldberg/Flash90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מבקש שלא להעביר לפלסטינים את כספי המסים שישראל גובה עבורם בעקבות פעילותה של הרשות ותמיכתה בחמאס בעזה, כלשונו.

במכתב ששלח לראש הממשלה בנימין נתניהו כתב השר כי הינחה להמתין עם העברת הכספים עד לדיון בקבינט בו יוכרע הנושא.

סמוטריץ' מציין כי חלק מהכסף הנגבה עבור הרשות מועבר לעזה ולא יעלה על הדעת שהדבר יימשך בעת מלחמה. "בהתאם להסכמי אוסלו מדינת ישראל גובה את כספי המיסים עבור הרש"פ, ומעבירה אותם לרשות מידי חודש בקיזוז תשלומים ושירותים שונים כמו חשמל, מים וכדו'. חלק מהכספים הנגבים הינם בגין טובין המועברים לעזה".

"לאחר הטבח הנורא שביצע החמאס ביישובי עוטף עזה בשבת השחורה, הרש"פ לא מצאה לנכון להתנער מהמעשים הברברים האלו, ואף בכירים ברשות הביעו גילויי תמיכה בטבח האיום. בנוסף, הרש"פ מבצעת פעילות נגד ישראל ושר החוץ של הרש"פ פנה לתובע הראשי של בית הדין בהאג בדרישה 'להעמיד לדין את פושעי המלחמה הישראלים'.

המכתב המלא של השר סמוטריץ' לראש הממשלה נתניהו

השר כתב כי "הרש"פ הוכיחה שוב את העובדה, עליה אנו זועקים כבר שנים, שמדובר בארגון תומך טרור. משכך, ומעבר לזיקה של כספים אלו לרצועת עזה ותושביה, כספים אלו משמשים לפעילות נגד מדינת ישראל ואזרחיה. לא יעלה על הדעת שבמציאות זו, נמשיך להעביר את הכספים האמורים כאילו דבר לא קרה".

במכתב צוינו בנוסף הצעדים אותם נוקטת הרש"פ כנגד ישראל בזירה הבינלאומית, במסגרתם קראו ברשות "להעמיד לדין את פושעי המלחמה הישראליים".